EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 SAVIVALDYBĖS TARYBA
 RENGINIAI
Pagalba Ukrainai

 

NUOŠIRDŽIAI VISUS KVIEČIAME AUKOTI KILNIAM TIKSLUI
 

 

Finansinė parama karo pabėgėliams iš Ukrainos Jurbarko rajone:

Sąskaitos numeris – LT954010051005331261

Bankas – Luminor Bank AS

Gavėjas – VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“

Gavėjo kodas – 303557121

Mokėjimo paskirtis – Parama Ukrainai


Į sąskaitą jau pervesti 23 422 eurai
 
Išleista: 6 400 eurų kuponams būtiniausioms prekėms įsigyti;
80 eurų vaistams įsigyti;
9 653 eurai apgyvendinimo vietų būklės sutvarkymui.

 

 

 

Pagalbos ukrainiečiams koordinatoriai Jurbarko rajone

Aktuali informacija Ukrainos klausimais (ukrainiečių, rusų ir anglų kalbomis)

Sveikatos paslaugų Lietuvoje atmintinė (ukrainiečių, rusų ir anglų kalbomis)

Psichologinė pagalba Ukrainos žmonėms

Ukrainiečiams teikiamos nemokamas diabeto valdymo priemonės visoje Lietuvoje


Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo parama maisto produktais
 

Aktuali informacija atvykstantiems iš Ukrainos su gyvūnais augintiniais (šunimis, katėmis, šeškais)

Veterinarijos gydytojai, kurie atlieka ženklinimo ir vakcinavimo paslaugas:

J. Mažeikos veterinarinė įmonė (Vydūno g. 13, Jurbarkas, tel. nr. 8 698 03 772);

K. Palaičio veterinarinė gydykla (Pilies I k., Skirsnemunės sen., Jurbarko r., tel. nr. 8 687 78 184).

Ukrainiečiams šios paslaugos yra nemokamos. 
2022-09-03

  

Ukrainiečiai mokomi lietuvių kalbos pradmenų
 
Švietimo centre (Dariaus ir Girėno g. 120A, Jurbarkas) nuo rugsėjo 2 d. ukrainiečiai mokomi lietuvių kalbos. Antradieniais-ketvirtadieniais vyksta pradedančių grupės  užsiėmimai, trečiadieniais-penktadieniais renkasi  pažengusiųjų grupė. Užsiėmimų pradžia 15 val., kontaktinis tel. +370 614 21 755 (Danutė Matelienė). 

 

 

 

2022-08-16

  

Vasaros stovykla suvienijo Jurbarko ir Ukrainos vaikus
 
Rugpjūčio 16 d. Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius lankėsi Jurbarko viešojoje bibliotekoje, kur susitiko su vaikų vasaros stovyklos „Jurbarko vasarotojai 2022“ organizatoriais ir dalyviais. Šią aštuonių dienų trukmės stovyklą organizavo Jurbarko viešoji biblioteka kartu su partneriais – Jurbarko rajono švietimo įstaigomis. Dalyvauti stovykloje buvo pakviesti 8-15 metų amžiaus vaikai. Iš viso dalyvavo 144 vaikai iš Jurbarko ir Smalininkų miestų, Raudonės, Girdžių, Skirsnemunės ir Vadžgirio miestelių. Daugiau nei pusė jų – ukrainiečiai. Baigiamajame renginyje stovyklos dalyviams meras įteikė atminimo raštus ir simbolines dovanėles, palinkėjo smagiai praleisti laiką per likusias vasaros atostogas.

 

 

2022-06-13

 

Ukrainiečių vaikus džiugins „smaližiamobilis – ласунcar”
 
Birželio 11 d. Vilniuje startavo „Maisto banko“ ir Taivano atstovybės Lietuvoje organizuojama iniciatyva – „Smaližiamobilis – ЛасунCar”, kurios metu saldžiomis dovanomis siekiama pradžiuginti visoje Lietuvoje esančius Ukrainos vaikus. Nuo šios savaitės smaližiamobiliai pajudės per visas Lietuvos savivaldybes, o birželio 16 d. atvyks ir į Jurbarką adresu Dariaus ir Girėno g. 25. Jurbarko mieste smaližiamobilis stovės nuo 14.00 iki 16.00 val. Šių automobilių sustojimo grafikas ir vietos skelbiami interneto svetainėje www.maistobankas.lt/kids.

 

 

 2022-06-06

 

Caritas skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją
 
Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas septyniuose Lietuvos miestuose, taip pat daugelyje rajonų centrų ir mažesnių miestelių, organizuoja paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms, likusiems karo zonoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams. Birželio 6–7 dienomis akcijoje dalyvauja ir Jurbarko Caritas, taigi visi norintys prisidėti, paramą kviečiami pristatyti į Jurbarko Švč. Trejybės parapijos kleboniją (Valančiaus g. 3) nuo 10 iki 17 val. Daugiau informacijos Tel.:8 685 01 287, 8 685 86 478.

 

 

2022-05-27

 

Noras padėti Ukrainos žmonėms vienija Jurbarko krašto bendruomenes
 
Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu, gegužės 27 d. Jurbarko rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, viceministras Martynas Šiurkus, ministerijos Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vadovė Daina Urbonaitienė, ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas. 

 

 

2022-05-12

 

Jurbarko rajono bendruomenei – nuoširdi Ternopilio padėka
 
Gegužės 9 d. Jurbarko rajono savivaldybė gavo Ukrainos valstybės Ternopilio srities administracijos padėką, kurioje nuoširdžiai dėkojama visai Jurbarko rajono bendruomenei už finansinę paramą nuo Rusijos agresijos kenčiantiems Ukrainos žmonėms. 

 

 

2022-05-11

 

Reikalinga pagalba Ukrainos žemės ūkiui
 
Tarptautinė Ekonomikos bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (toliau – EBPO) prašo padėti Ukrainai. Patirdama neišprovokuotą didelio masto Rusijos agresiją Ukraina siekia išsaugoti savo žemės ir maisto ūkio gamybos apimtis, todėl jai labai reikalinga parama žemės ūkio technika, sėklomis, trąšomis ir pesticidais, kuru ir logistine pagalba. 

 

 

2022-04-21

 

Viceministras Martynas Šiurkus susipažino su ukrainiečių integracija Jurbarko rajone
 
Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu, balandžio 21 d. pasitarime su Jurbarko rajone ukrainiečių karo pabėgėlių priėmimą ir integraciją koordinuojančiais Savivaldybės administracijos skyrių vedėjais ir specialistais, seniūnais dalyvavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. 

 

 

2022-04-13

 

Darbo paieška Lietuvoje
 
Sukurta ukrainietiška https://www.lovejob.com.ua/ svetainės versija, kurioje ukrainiečiai gali nemokamai savo kalba susikurti CV bei ieškotis darbo Lietuvoje. Darbdaviai turi galimybę vienu mygtuko paspaudimu ukrainiečių CV išsiversti į sau gerai suprantamą kalbą (anglų arba lietuvių).

 

2022-04-11

 

Ukrainiečių šeimoms – savanorių pagalba
 
Kiekvieną ketvirtadienį Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyksta savanorių, kuruojančių Jurbarko mieste ir rajone gyvenančias ukrainiečių šeimas, pasitarimai. Juose dalyvauja geros valios žmonės, atsiliepę į kvietimą padėti į Jurbarko rajoną atvykusiems ukrainiečiams. Savanoriai globoja jiems priskirtas ukrainiečių šeimas, padeda jiems apsiprasti naujoje aplinkoje.

 

 

2022-04-05

 

Sporto šventėje – jurbarkiečių ir ukrainiečių šeimos 
 
Balandžio 2 d. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos stadione ir sporto salėje įvyko sporto šventė, kurioje dalyvavo ne tik Jurbarko miesto gyventojų, bet ir Ukrainos piliečių šeimos, šiuo metu gyvenančios Jurbarke. Šventės dalyviai važinėjosi dviračiais, žaidė futbolą, krepšinį, stalo tenisą, smiginį, išbandė žinias ir jėgas žaisdami įvairius stalo bei judriuosius žaidimus. Vaikai ir jaunimas aktyviai leido laiką ant batuto, o mažiausi šventės dalyviai mėgavosi spalvotų kamuoliukų baseinu. Po smagios ir sportiškos šventės visi buvo apdovanoti prizais.

 

 

2022-03-30

 

Kviečiame ukrainiečius Jurbarko krašto muziejų lankyti nemokamai
 
Vaikai ir suaugusieji kviečiami dalyvauti visuose Jurbarko krašto muziejaus renginiuose nemokamai. Visa informacija apie būsimus renginius skelbiama įstaigos interneto svetainėje bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Papildomą informaciją teikia Adelija Meizeraitienė telefonu (8 447) 52 710, elektroniniu paštu [email protected] .

 

 

2022-03-30

 

Sporto užsiėmimai ukrainiečių vaikams
 
Jurbarko sporto centras prisideda prie paramos nuo karo Ukrainoje pabėgusioms šeimoms ir kviečia ukrainiečių vaikus lankyti sporto užsiėmimus: krepšinis, dziudo, sambo, lengvoji atletika, regbis, sunkioji atletika, šachmatai, futbolas, kyokushin karate. Informacija teikiama telefonu (8 447) 72 536, el. paštu [email protected] .

 

 

2022-03-29

 

Dėl psichologinių krizių mobiliųjų komandų paslaugų organizuojant pagalbą Ukrainos pabėgėliams
 
Lietuvoje veikia mobilios krizių įveikimo komandos, kurios teikia krizinę pagalbą bendruomenėms, organizacijoms ir šeimoms (kai paveikiami 2 ir daugiau asmenų), susiduriančiomis su krize po netekties, nelaimingo atsitikimo ar kitokio sukrečiančio įvykio. Jeigu teikiate socialines paslaugas ukrainiečių pabėgėlių grupėms, ir susiduriate su kriziniu įvykiu (netekties, nelaimingo atsitikimo, asmens dingimo ar kt.), kuris emociškai stipriai paveikia ukrainiečių pabėgėlių grupę ar pagalbos teikėjų kolektyvą, kviečiame kreiptis krizių psichologo konsultacijos.

 

 

2022-03-28

 

Šeimos gerovės centre Smalininkuose prieglobstį atrado ukrainiečiai
 
Kovo 25 d. Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir jo pavaduotojas Petras Vainauskas lankėsi Šeimos gerovės centre Smalininkuose, kur susitiko su laikiną prieglobstį čia atradusiais karo pabėgėliais iš Ukrainos. Šeimos gerovės centro Savarankiško gyvenimo namuose šiuo metu gyvena šešiolika socialiai labiausiai pažeidžiamų asmenų – šeši suaugę asmenys ir dešimt vaikų (du iš jų turintys negalią). 

 

 

2022-03-25

 

Jurbarke apsistoję ukrainiečiai mokomi lietuvių kalbos pradmenų
 
Jurbarke apsistoję ukrainiečiai yra mokomi lietuvių kalbos. Užsiėmimai vyksta Jurbarko viešojoje bibliotekoje (antrame aukšte, kompiuterių skaitykloje) antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10 iki 11.30 val. Pageidaujantys mokytis kviečiami skambinti tel. 8 614 21 755. Informacija apie bibliotekos teikiamas paslaugas anglų ir rusų kalbomis skelbiama bibliotekos interneto svetainėje

 

 

2022-03-25

 

Nemokami renginiai ukrainiečiams
 
Jurbarko kultūros centras yra kartu su Ukrainos žmonėmis. Vaikai ir suaugusieji kviečiami dalyvauti visuose Jurbarko kultūros centro renginiuose nemokamai. Visa informacija apie būsimus renginius skelbiama įstaigos interneto svetainėje bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Nemokami renginiai ukrainiečiams

 

 

2022-03-21

 

Veiksmai priimant karo pabėgėlius iš Ukrainos į švietimo įstaigas
 
Vaikų, paauglių priėmimas. Ukrainos piliečiai, kurie atvyko į Lietuvą ir turi teisę joje laikinai gyventi, turi būti ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas. Vaikų priėmimas į ugdymo įstaigas vykdomas bendra tvarka, kuri yra nustatyta savivaldybėje. 

 

 

2022-03-18

 

Daugėja atvykstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos
 
„Laikiną prieglobstį Jurbarko rajone rado 181 karo pabėgėlis, 90 iš jų – vaikai. Ugdymo įstaigas lanko 36 įvairaus amžiaus ugdytiniai, jie pamažu adaptuojasi, susipažįsta su aplinka, bendraamžiais. Pagalba buvo suteikta ir dar 26 karo pabėgėliams iš Ukrainos, tačiau iš mūsų rajono jie išvyko savarankiškai susiradę gyvenamuosius būstus“, – informavo Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, pradėdamas pasitarimą su koordinatoriais, atsakingais už ukrainiečių apgyvendinimą Jurbarko rajone, ir akcentavo, kad „Savivaldybės komanda daug ir intensyviai dirba, siekdama užtikrinti apgyvendinimo, maitinimo, švietimo, sveikatos priežiūros ir kitas būtinąsias paslaugas ukrainiečiams. 

 

 

2022-03-14

 

Vis daugiau karo pabėgėlių iš Ukrainos atranda prieglobstį Jurbarko rajone
 
Per pastarąsias savaites į Jurbarko rajoną atvyko apie 130 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Dalis ukrainiečių šeimų laikinai apgyvendinti Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bendrabutyje, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje bei Šeimos gerovės centre, likusieji apsistoję geradarių žmonių jiems pasiūlytuose ar savarankiškai išsinuomotose būstuose. Naujai atvykstantiems jau ruošiamos šildomos patalpos buvusioje Vadžgirio pagrindinėje mokykloje. 

 

 

2022-03-09

 

Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas karo pabėgėliams iš Ukrainos Jurbarko rajone
 
Būtinas asmens sveikatos priežiūros paslaugas Jurbarko rajone apsistojusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos teiks VšĮ Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centras ir VšĮ Jurbarko ligoninė. Užtikrinti skubiąją medicinos pagalbą, nėštumo priežiūros pagalbą, pagalbą prasidėjus gimdymui bei kitas būtinas I ir II lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas šioms įstaigoms pavesta Savivaldybės administracijos direktoriaus š. m. kovo 8 d. įsakymu Nr. O1-280 „Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo nepaprastosios padėties galiojimo laikotarpiu“. 

 

 

2022-03-08

 

Jurbarko rajone kuriasi pirmieji karo pabėgėliai iš Ukrainos
 
Karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo procesą Jurbarko rajone koordinuoja Savivaldybės komanda. Paskirti atsakingi koordinatoriai, kurie stengiasi, kad būtų užtikrintas tinkamas karo pabėgėlių  apgyvendinimas, maitinimas, užimtumas ir integravimas į mūsų bendruomenę. Prie pagalbos teikimo ukrainiečių šeimoms aktyviai prisideda švietimo ir kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, verslininkai, savanoriai, rajono gyventojai. 

 

 

2022-03-03

 

Savivaldybė skyrė paramą Ternopiliui
 
Kovo 3 d. Jurbarko rajono savivaldybės taryba rinkosi į neeilinį posėdį, kuriame svarstė klausimą dėl finansinės paramos skyrimo Ukrainos valstybės Ternopilio srities administracijai. Lėšos būtų skirtos laikinų karo pabėgėlių iš Rytų Ukrainos reikmėms iš dalies dengti. Nuotoliniu būdu surengtame posėdyje Savivaldybės tarybos nariai visais balsais „už“ nusprendė skirti 15 000 eurų iš Savivaldybės biudžeto.

 

 

2022-03-01

 

Savivaldybė nutraukė bendradarbiavimą su Nemanu ir išreiškė palaikymą Ukrainos gyventojams
 
Kovo 1 d. nuotoliniu būdu surengtas neeilinis Jurbarko rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame Savivaldybės tarybos nariai visais balsais „už“ nutarė vienašališkai nutraukti 2004 m. balandžio 24 d. Jurbarko rajono savivaldybės bendradarbiavimo ir partnerystės sutartį su Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Nemano rajono savivaldybe. Bendradarbiavimas nutrauktas smerkiant Rusijos neteisėtai vykdomą Ukrainos okupaciją ir siekiant palaikyti kovojančius Ukrainos piliečius. 

 

 

2022-03-01

 

Įvyko koordinatorių pasitarimas dėl pagalbos karo pabėgėliams ukrainiečiams
 
Kovo 1 d. įvyko Savivaldybės vadovų ir koordinatorių, atsakingų už pagalbą karo pabėgėliams ukrainiečiams Jurbarko rajone, pasitarimas. Jurbarko rajono Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bendrabutyje šiuo metu yra apgyvendinti 9 ukrainiečiai (5 suaugę asmenys ir 4 vaikai). Jie visi yra maitinami, rūpinamasi jų užimtumu

 

 

2022-03-01

 

Lietuvos savivaldybės skiria finansinę paramą Ukrainai, nutraukia bendradarbiavimo sutartis su Rusija ir Baltarusija
 
Lietuvos savivaldybės, išreikšdamos solidarumą su Rusijos užpulta Ukraina, per Lietuvos savivaldybių asociaciją (LSA) suteiks 50 tūkstančių eurų paramą šiai šaliai, nutraukia bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos miestais. Sprendimą dėl finansinės paramos Ukrainai vasario 28 dieną, pirmadienį, priėmė LSA valdyba. 

 

 

2022-02-25

 

Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis
 
Reaguojant į įvykius Ukrainoje, šiandien skubiai sušauktas Jurbarko rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame kalbėta apie karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimą Jurbarko rajone, aptarta bendra saugumo situacija. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės ir kitų atsakingų tarnybų vadovai bei specialistai. 

 


2022-02-24

 

Jurbarkas reiškia palaikymą Ukrainai
 
Vienybės ir solidarumo su Ukraina akcija „Laisvė šviečia“ sutelkė ne tik tūkstančius laisvei neabejingų piliečių, bet ir visuomenines organizacijas bei valstybines institucijas. Prie šios vienybės ir solidarumo akcijos jungiasi ir Jurbarkas. Savivaldybės vadovai ir rajono gyventojai reiškia palaikymą ukrainiečiams. Aikštėje prie Savivaldybės jau iškelta Ukrainos vėliava, o išreikšti vienybę ir palaikymą Ukrainos gyventojams kovoje už savo valstybę šiandien 18 val. joje rinksis šiems įvykiams neabejingi piliečiai.

 

 
 

 


Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-23 04:14:34

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas

  
Administracijos direktorė
Rūta Vančienė
antradieniais 10-12 val. 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. [email protected]
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.