EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 SAVIVALDYBĖS TARYBA
 RENGINIAI
TAURAGĖS REGIONO SAVIVALDYBĖS PASIRAŠĖ SUSITARIMĄ DĖL BENDRADARBIAVIMO VIEŠOJO TRANSPORTO SISTEMOS KŪRIME
  Tauragės apskrities savivaldybių merai spalio 13 d. pasirašė regioninį susitarimą dėl bendradarbiavimo Tauragės regiono bendros viešojo transporto sistemos kūrime ir susitarė dėl 7 punktų, kuriuos ketinama įgyvendinti iki 2022 metų.

 

Įgyvendindamos funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategiją ir siekdamos prisidėti prie Europos žaliojo kurso ir nacionalinių klimato kaitos valdymo tikslų įgyvendinimo, gerinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir darbo vietų pasiekiamumą, paskatinti regiono gyventojus naudotis viešojo transporto paslaugomis ir atsižvelgdamos į Lietuvos Respublikos Prezidento inicijuotą Memorandumą „Dėl glaudesnės centrinės ir vietos valdžios partnerystės siekiant stiprinti Lietuvos savivaldos savarankiškumą ir atsakomybę“, Tauragės apskrities savivaldybės susitarė:

 

1. įsteigti 2021 metais bendrą visų savivaldybių viešąją įstaigą, kuri, be kitų funkcijų, organizuos vietinio susisiekimo viešojo transporto paslaugos teikimą;

2. įdiegti vieningą elektroninį bilietą iki 2022 metų;

3. sukurti bendrą paskatų naudotis viešuoju transportu sistemą iki 2022 metų;

4. įdiegti bendrą viešojo transporto maršrutų planavimo ir derinimo sistemą iki 2022 metų;

5. siekti nuolat atnaujinti transporto priemones, skirtas teikti viešojo transporto paslaugas;

6. bendradarbiauti vystant savivaldybes jungiančių kelių infrastruktūrą, prioritetą teikiant keliams, kurie įtraukti į viešojo transporto tinklą;

7. vystyti infrastruktūrą, reikalingą didinti viešojo transporto patrauklumą ir užtikrinti galimybę naudojimąsi viešojo transporto paslaugomis derinti su kitais aplinkai draugiškais keliavimo būdais.

 

 
 Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijos nuotraukos.

 

 Esant reikalui šis regioninis susitarimas gali būti peržiūrėtas ir pakeistas bendru visų jį pasirašiusių savivaldybių susitarimu.

 

Tauragės autobusų stotyje susitarimą pasirašiusius Jurbarko, Tauragės, Šilalės rajonų bei Pagėgių savivaldybių merus pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Pasak šalies vadovo, gyventojų poreikius atitinkančių viešųjų paslaugų – ypač švietimo, sveikatos ir socialinių – prieinamumas yra itin svarbi žmonių gerovės užtikrinimo priemonė, o regiono savivaldybių partnerystė stiprina visą šalį.

 

Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijos nuotrauka.


„Šis susitarimas – tai bendro keturių regiono savivaldybių vadovų, bendruomenių darbo vaisius. Įgyvendinant susitarimą ir funkcinės zonos Tauragė+ strategiją, jau kitais metais pradėsime statyti modernią Jurbarko autobusų stotį, kuri bus viena iš bendros  regiono viešojo transporto sistemos sudėtinių dalių. Jau vykdome parengiamuosius darbus elektrinių autobusų įsigijimui, atitinkamai planuojame miesto ir rajono infrastruktūrą. Neabejoju, kad tiek Jurbarko rajono, tiek kaimyninių savivaldybių bendruomenės netrukus pajus šio projekto naudą ir ją įvertins“,– pažymėjo  Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

 

Taip pat skaitykite: PREZIDENTAS GITANAS NAUSĖDA TAURAGĖJE SUSITINKA SU APSKRITIES SAVIVALDYBIŲ MERAIS

Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-14 17:14:58

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas

  
Administracijos direktorė
Rūta Vančienė
antradieniais 10-12 val. 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. [email protected]
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.