EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA
 ► RENGINIAI
 ► COVID-19 INFORMACIJA
Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis
 

Reaguojant į įvykius Ukrainoje, šiandien skubiai sušauktas Jurbarko rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame kalbėta apie karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimą Jurbarko rajone, aptarta bendra saugumo situacija. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės ir kitų atsakingų tarnybų vadovai bei specialistai. 

 

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius informavo, kad mūsų rajone veikianti tarptautinė transporto ir logistikos įmonė UAB „Manvesta“ kreipėsi į Savivaldybę su prašymu priimti ir apgyvendinti joje dirbančių ukrainiečių šeimų narius. „Sutikome padėti, todėl turime būti pilnai pasirengę ne tik šių, bet ir kitų nuo karo nukentėjusių ukrainiečių atvykimui“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
 
Pasak UAB „Manvesta“ vykdančiosios direktorės Agnės Čyžienės, įmonėje dirba apie 500 ukrainiečių, tačiau kol kas sunku pasakyti, kiek jų šeimų narių reikėtų priimti ir apgyvendinti mūsų rajone. Šiuo metu skaičiuojami galimi srautai, o jų atvykimo klausimą sprendžia pati įmonė.
 
Ekstremalių situacijų komisijos nariai pateikė savo siūlymus dėl ukrainiečių apgyvendinimo, aptarė jų maitinimo, užimtumo, gydymo paslaugų suteikimo, higienos poreikių tenkinimo bei kitus svarbius klausimus įvertindami ir galimas rizikas dėl Covid-19 ligos plitimo.
 
Rajone yra nemažai vietų, kuriose galėtų būti apgyvendinti ukrainiečiai, tačiau jose trūksta tam tikrų išteklių (lovų, čiužinių, viryklių, higienos prekių) tinkamoms šių asmenų gyvenimo sąlygoms užtikrinti. Šiuo metu juos priimti yra pasiruošusi Jurbarko Antano Giedraičio-Giedraus gimnazija. Pirmieji ukrainiečiai šios įstaigos bendrabutyje bus apgyvendinti jau šį savaitgalį.
 
„Dabar kaip niekada svarbi mūsų bendruomenės vienybė. Ruošdamiesi ukrainiečių atvykimui pradedame gyventojų, įmonių, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, galinčių ir norinčių prisidėti, registraciją. Pagalbos užtikrinant ukrainiečių maitinimą prašome vietos bendruomenių ir ūkininkų. Prisidėti sprendžiant logistikos, viešosios tvarkos palaikymo klausimus kviečiame šaulius ir savanorius. Gyventojai galintys laikinai apgyvendinti ukrainiečius savo namuose ar norintys suteikti paramos (drabužiais, maistu, čiužiniais, patalyne) taip pat kviečiami registruotis“, – po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje į rajono bendruomenę kreipėsi Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
 
Visus norinčius prisidėti prie paramos nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams kviečiame kreiptis į Jurbarko rajono savivaldybės administraciją el. paštu ukraina@jurbarkas.lt arba šiais telefonų numeriais 8 664 37 590, 8 649 29 983. Šiuo metu renkame informaciją, todėl kreipiantis prašome nurodyti, kuo kiekvienas iš jūsų galėtumėte padėti.

 

 


 Savivaldybės mažojoje salėje surengtas Jurbarko rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

 

 

 

 

 

 

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius

 

 

  

 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-03-02 10:43:47

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas
Petras Vainauskas
trečiadieniais 10-12 val. 
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.