EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA
 ► RENGINIAI
 ► COVID-19 INFORMACIJA
SAUGOKIME APLINKĄ – TAIP IŠSAUGOSIME SAVE
2019-10-28
   

Išmesti šiukšlę į šiukšliadėžę labai lengva – dažnai apie tai net nesusimąstome. O koks tolesnis  kelias – kaip, kiek ir kokių šiukšlių  surenkama, kaip jos perdirbamos, kokią grėsmę kelia netvarkomos arba netinkamai tvarkomos atliekos? Apie rajono atliekų tvarkymo problemas, šioje srityje 2019 metais įgyvendintas priemones pasakoja Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Večerskas, kuris nuo šių metų kovo mėnesio  yra atsakingas už savivaldybės aplinkos kokybės gerinimą ir apsaugą, komunalinių atliekų tvarkymo sistemų diegimo administravimą Jurbarko rajone.

 

POŽEMINIAI KONTEINERIAI

Įgyvendinant projektą „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“ Jurbarke šiuo metu jau  baigtos įrengti 19 požeminių konteinerių aikštelių. Šios aikštelės susideda iš trijų 5 kub. m talpos požeminių konteinerių, skirtų mišrioms komunalinėms, popieriaus ir plastiko atliekoms bei vieno 3 kub. m konteinerio stiklo atliekoms. Pasak Dainiaus Večersko,  patys atliekų konteineriai pagaminti kokybiškai, tačiau įrengdami kai kurias požeminių konteinerių aikšteles rangovai nekokybiškai atliko aplinkos sutvarkymo darbus. Todėl po intensyvesnių liūčių atsirado nedidelių įgriuvų, kurios formuojasi po betoninių trinkelių danga. Jurbarko rajono savivaldybės administracija nuolat stebi šių aikštelių būklę ir apie tai informuoja aikštelių įrengimo darbus atlikusią įmonę, kuri yra įsipareigojusi sutvarkyti visus trūkumus.

Šio projekto pareiškėjas – Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras –  spalio 30 d. 11 val. organizuoja požeminių konteinerių aikštelių atidarymo renginį. Jis vyks Jurbarko Jaunimo parke prie Žemaitės ir S. Daukanto gatvių susikirtimo. Renginio tikslas – suteikti daugiau informacijos gyventojams, ypač jaunimui, apie atliekų perdirbimą, skatinti rūšiuoti atliekas, saugoti  savo aplinką. Po šio renginio miesto gyventojai galės pradėti naudotis požeminėmis konteinerių aikštelėmis. Kviečiame miesto gyventojus aktyviai dalyvauti, parodyti savo žinias, laimėti Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro įsteigtų prizų.


TEKSTILĖS ATLIEKŲ KONTEINERIAI

 

Nuo liepos mėnesio  rajono gyventojai gali tekstilės atliekas tinkamai pašalinti tam skirtuose tekstilės atliekų konteineriuose. Tekstilės atliekos – tai drabužiai, avalynė, patalynė, antklodės, užuolaidos, minkšti (pliušiniai, medžiaginiai) žaislai ir panašios atliekos. Jurbarko rajono savivaldybės administracija įsigijo 43 tekstilės atliekų surinkimo konteinerius. Jų įsigijimą finansavo Aplinkos projektų valdymo agentūra, skyrusi tam 27 888,08 Eur. Jurbarko mieste gyventojai tekstilės atliekas gali išmesti 20 šių konteinerių, rajono seniūnijose – dar 23 konteineriuose. Dainius Večerskas pastebi, kad gyventojai labai greitai pripildo šiuos konteinerius, o tai rodo, kad jie buvo labai reikalingi. Savivaldybės administracija, įvertinusi išmetamų tekstilės atliekų kiekius, svarstys klausimą apie infrastruktūros plėtrą įsigyjant daugiau tam skirtų konteinerių.

 Surinkta tekstilė yra perrūšiuojama – atrenkami tinkami naudoti drabužiai bei avalynė ir atiduodami labdarai (pakartotinis atliekų panaudojimas), kita dalis panaudojama pašluosčių gamybai (atliekų perdirbimas) ir likusi dalis tekstilės bus perduodama deginimui (atliekų panaudojimas energijai gauti). Šie trys atliekų tvarkymo būdai yra prioritetiniai siekiant įgyvendinti Valstybinio atliekų tvarkymo plano užduotis – kuo daugiau atliekų perdirbti ir kitaip panaudoti. Norisi pasidžiaugti, kad Jurbarko gyventojai noriai rūšiuoja tekstilės atliekas. Konteineriuose talpinama tekstilė buvo neužteršta, tvarkinga ir dažniausiai be priemaišų. Atkreiptinas dėmesys, kad tekstilės atliekas į konteinerius reikia dėti su maišais, nes taip tekstilė bus apsaugota nuo taršos bei drėgmės konteinerių aptarnavimo ir transportavimo metu.

 

PAKUOČIŲ ATLIEKŲ SURINKIMAS


Šiais metais Savivaldybės administracija taip pat įsigijo pakuočių atliekų surinkimo konteinerių, kurie skirti individualioms namų valdoms. Konteinerių įsigijimas finansuojamas Aplinkos projektų valdymo agentūros, Gamintojų ir importuotojų organizacijų bei Jurbarko rajono savivaldybės lėšomis. Planuojama, kad iki 2020 m. vasario 3 d. 400 individualių namų valdų bus pateikti konteinerių komplektai, sudaryti iš vieno 240 l konteinerio popieriaus, plastiko ir metalo atliekoms bei vieno 120 l stiklo atliekoms. Šiais konteineriais bus aprūpinami gyventojai, kurie iki šiol jų neturėjo. Rajono gyventojams juos atveš UAB „Jurbarko komunalininkas“ atstovai. Savivaldybės specialistas primena, kad gyventojai, pageidaujantys gauti šiuos konteinerius, vis dar gali registruotis internetu adresu https://forms.gle/GkadapLHMij4Mtgx7, arba kreiptis į UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro Jurbarko skyrių ( Ugniagesių g. 1,  tel. 8 640 33 018) ar į UAB „Jurbarko komunalininkas“  (Muitinės g. 26A, tel. (8 447) 72 870).

Dainius Večerskas džiaugiasi, kad įgyvendinant projektą „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“ Jurbarko rajone iki 2019 m. pabaigos atsiras 63 naujai įrengtos antžeminės konteinerių aikštelės. Šias aikšteles sudarys 3 konteineriai popieriaus, plastiko ir stiklo atliekoms (vadinamieji „varpeliai“) ir 1, 2 arba 3 konteineriai mišrioms komunalinėms atliekoms, kuriems papildomai bus įrengtos stoginės su rakinamais vartais. Taip pat kai kuriose aikštelėse bus įrengtas ir apšvietimas.

KEITIMASIS DAIKTAIS PAKARTOTINIAM NAUDOJIMUI


Dainius Večerskas atkreipia gyventojų dėmesį į naują Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro paslaugą – galimybę keistis daiktais, kuri atsirado nuo šių metų pradžios. Gyventojai jiems atsibodusius ar nusidėvėjusius, bet dar tinkamus naudoti didelių gabaritų daiktus (baldus, langus, duris, dviračius, kilimus, automobilines kėdutes, vežimėlius), elektros ir elektronikos prietaisus, drabužius bei tekstilę gali pristatyti į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę. Nereikalingi, bet dar tinkantys naudojimui daiktai kažkam gali būti labai naudingi ir tarnauti pagal paskirtį dar ilgai. Tokius daiktus reikia pristatyti į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę (DASA), kuri Jurbarke yra įsikūrusi  Statybininkų g. 4E. Ši aikštelė dirba antradieniais–penktadieniais nuo 8.15 iki 18.00 val., šeštadieniais  nuo 9.00 iki 13.00 val. Pietų pertrauka – 12.00–12.45 val. Pirmadieniais ir sekmadieniais nedirba. Telefonas pasiteirauti 8 650 72 314.


KĄ DARYTI SU ŽALIOSIOMIS  ATLIEKOMIS


Dainius Večerskas pataria gyventojams žaliąsias atliekas kompostuoti arba pasinaudoti žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėmis, kur šios atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai. Atkreiptinas dėmesys, kad šias atliekas maišyti su kitomis atliekomis ar mesti į mišrių komunalinių ar pakuočių atliekų konteinerius yra griežtai draudžiama. Iš miesto gyventojų, kurie neturi sąlygų kompostuoti žaliųjų atliekų savo valdoje, žaliosios atliekos surenkamos Žaliųjų atliekų surinkimo konteineriais. Jei vienu metu žaliųjų atliekų susidaro daugiau nei telpa konteineryje, gyventojai patys turi pasirūpinti šių atliekų pristatymu į Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (ŽAKA). Surenkamos žaliosios atliekos turi būti be priemaišų: plastiko, stiklo, grunto ir akmenų, neužterštos pavojingomis medžiagomis (pvz., tepalu), nesumaišytos su kitomis atliekomis. Kaip ir kompostuojant namuose, į konteinerį nerekomenduojama dėti termiškai apdorotų vaisių ir daržovių ir draudžiama dėti mėsos, žuvies ir pieno produktų. Jurbarko rajone ŽAKA aikštelė yra Kalnėnų kaime. Aikštelė dirba nuo kovo iki lapkričio mėnesio imtinai. Ši aikštelė dirba antradieniais–penktadieniais nuo 8.15 iki 18.00 val., šeštadieniais  nuo 9.00 iki 13.00 val. Pietų pertrauka – 12.00–12.45 val. Pirmadieniais ir sekmadieniais nedirba.  Telefonas pasiteirauti 8 650 89 632.


ASBESTO TVARKYMAS


Nemažai dėmesio skiriama tinkamam kenksmingų medžiagų tvarkymui. Pasak Dainiaus Večersko, Savivaldybės administracija artimiausiu metu su Aplinkos projektų valdymo agentūra pasirašys dotacijos teikimo sutartį dėl asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimo iš privačių namų valdų ir visuomeninės paskirties pastatų apvažiavimo būdu paslaugos finansavimo. Pagal šią dotacijos teikimo sutartį planuojama rajone sutvarkyti 24,53 t asbesto turinčių gaminių atliekų. Tam bus skirta 3 381,95 Eur suma. 2018 m. Savivaldybės administracija jau sutvarkė per 30 t asbesto turinčių gaminių atliekų. Planuojama per 3 metų laikotarpį sutvarkyti dar apie 120 t šių kenksmingų atliekų.

Vis daugiau žmonių supranta, kad tik saugodami aplinką, tinkamai tvarkydami atliekas  išsaugosime save.

 

 Nuotraukoje Infrastruktūros ir turto Vyr. specialistas Dainius Večerskas

 

 

 

Parengė

DOKUMENTŲ IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS

Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas
Petras Vainauskas
trečiadieniais 10-12 val. 
  
Administracijos direktorius

 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. [email protected]
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.