EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA
 ► RENGINIAI
 ► COVID-19 INFORMACIJA
Jurbarko rajone kuriasi pirmieji karo pabėgėliai iš Ukrainos
 

Karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo procesą Jurbarko rajone koordinuoja Savivaldybės komanda. Paskirti atsakingi koordinatoriai, kurie stengiasi, kad būtų užtikrintas tinkamas karo pabėgėlių  apgyvendinimas, maitinimas, užimtumas ir integravimas į mūsų bendruomenę. Prie pagalbos teikimo ukrainiečių šeimoms aktyviai prisideda švietimo ir kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, verslininkai, savanoriai, rajono gyventojai.


„Funkcionuoja visos būtinosios paslaugos. Suteikiame galimybę ukrainiečių šeimoms laikinai apsistoti Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bendrabutyje, rūpinamės jų maitinimu, užimtumu, sveikatos ir švietimo paslaugų prieinamumu, sudarome sąlygas atlikti reikiamas migracijos procedūras“, – sako Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
 
Karo pabėgėlių maitinimą koordinuoja Jurbarko švietimo centras. Maistas tiekiamas centralizuotai iš Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos ir Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas“. Savaitgaliais ir švenčių dienomis ukrainiečius pusryčiais, pietumis ir vakariene vaišina viešojo maitinimo įstaigos ir darbuotojų kolektyvai, prisijungę prie Jurbarko švietimo centro inicijuotos akcijos „Skani diena“.
 
Ukrainiečių vaikų ugdymo procesą koordinuoja Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Atsižvelgiant į vaikų amžių, jų polinkius ir poreikius, ugdymas vykdomas Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijoje ir Jurbarko lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ pagal tam tikras švietimo programas.
 
Vaikų užimtumas organizuojamas ir kitomis formomis. Įvairias edukacines, menines ir kūrybines veiklas vykdo Jurbarko viešoji biblioteka kartu su asociacija „Jurbarkas gyvas“, kiti asmenys, pasiūlę savanorišką pagalbą. Galimybę lankyti sporto treniruotes sudaro Jurbarko sporto centras, mokytis groti – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla, mokytis vaidybos – Konstantino Glinskio teatras. Į vaikų užimtumą rajono seniūnijose bus įtrauktos bendruomenės.
 
„Dėkojame žmonėms, kurie siūlo suteikti šiltus ir saugius laikinus namus nuo karo nukentėjusioms ukrainiečių šeimoms. Į jurbarkiečių pasiūlytus būstus jau perkeltos pirmosios, ankščiausiai į Jurbarką atvykusios, šeimos. Kiek gyventojų registravosi tokiai iniciatyvai per kitas organizacijas, Savivaldybė kol kas informacijos neturi. Ukrainiečiai ir patys imasi iniciatyvos savarankiškai susirasti ir išsinuomoti gyvenamąjį būstą“, – sako Savivaldybės vadovas.
 
Jurbarko rajono gyventojai nelieka abejingi nuo karo bėgantiems ukrainiečiams – siūlo pagalbą maistu, drabužiais, namų apyvokos daiktais, higienos ir kitomis būtinomis prekėmis. Atsižvelgiant į tai, jog dauguma iš jų nori ir finansiškai prisidėti, nuspręsta paramos lėšas kaupti specialioje VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ sąskaitoje. Paaukotos lėšos bus skirtos įvairioms mūsų rajone apgyvendintų ukrainiečių išgyvenimo reikmėms.
 
Savivaldybės žiniomis į Jurbarko rajoną gali būti ir savarankiškai atvykusių bei apsigyvenusių šeimų, kurioms galbūt, reikalinga pagalba. Todėl kviečiame rajono bendruomenes apie tokias šeimas informuoti Savivaldybę. Informaciją apie pagalbą ukrainiečiams renka Informacijos centras: el. p. ukraina@jurbarkas.lt, tel.: 8 664 37 590, 8 649 29 983. Aktuali informacija, susijusi su karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimu Jurbarko rajone, skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje www.jurbarkas.lt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius


 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-03-09 02:32:04

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas
Petras Vainauskas
trečiadieniais 10-12 val. 
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.