EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 SAVIVALDYBĖS TARYBA
 RENGINIAI
TURIZMO PLĖTRAI – BENDROS TAURAGĖS APSKRITIES IR APLINKINIŲ SAVIVALDYBIŲ PASTANGOS
 

Liepos 22 d. Raudonės pilyje įvyko Tauragės apskrities ir aplinkinių savivaldybių atstovų diskusija, kurios metu aptarti bendri turizmo plėtros prioritetai ir galimi jų įgyvendinimo veiksmai. Tai jau trečiasis funkcinės zonos „Tauragė+“ renginys, kurio metu aptartos turizmo sektoriui aktualios problemos ir ieškota bendrų jų sprendimų.

Centrinės projektų valdymo agentūros (CVPA) ekspertas dr. Gediminas Česonis susitikimo pradžioje pristatė dvi šiuo metu Lietuvoje įgyvendinamas bandomąsias iniciatyvas: „Regionas+“ ir „Savivaldybė+“. G. Česonio teigimu unikalia ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje iniciatyva „Tauragė+“, bendradarbiavimas tarp savivaldybių vyksta ne tik kitokiu nei įprasta tarp savivaldybių būdu, bet vykdomas ir kitoks, platesnis, strateginis bendrų veiksmų planavimas. Įprasta, kad kiekvienam veiksmui atlikti savivaldybėse yra rengiami atskiri projektai, tačiau šiuo atveju, įgyvendinant funkcinės zonos „Tauragė+“ strategiją, ruošiamas bendras planas visam regionui.

 

„Įgyvendindami funkcinės zonos „Tauragė+“ strategiją visų pirma ieškome kokios yra bendros mūsų savivaldybių problemos, o tada – kaip jas išspręsti. Strategija kuriama diskusijų, susitikimų ir tarpusavio pasitikėjimo būdu. Kaip rodo dabartinė patirtis – tai veikia. Pradėjome galvoti plačiau, nei esame įpratę – dabar regime toliau, nei vien tik savo kiemą.“,– sakė G. Česonis.

 

Susitikime dalyvavo Jurbarko, Tauragės, Pagėgių, Šilalės, Raseinių, Kauno, Šakių ir Šilutės rajonų savivaldybių atstovai, turizmo informacijos centrų, įvairių kultūros įstaigų, nevyriausybinių organizacijų vadovai.

 

Diskusijų metu daug dėmesio skirta dviračių takų infrastruktūrai, Nemuno upės pritaikymui laivybai – prieplaukų ir uostų įrengimui. Kalbėta apie kultūrinio turizmo svarbą, neišnaudotą Mažosios Lietuvos potencialą, vietų šalia Jūros upės sutvarkymą ir pritaikymą turizmui bei kitus klausimus. Apskrities savivaldybės pristatė savo gerosios patirties turizmo srityje pavyzdžius ir tai, ką reikia tobulinti.

 

Susitikimo metu diskusijos neapsiribojo tik Tauragės regiono ribomis. Mintimis apie vykstantį bendradarbiavimą su Tauragės apskrities savivaldybėmis ir bendras galimybes dalijosi Šilutės ir Šakių rajonų savivaldybių merai, Raseinių bei Kauno rajonų turizmo informacijos centrų atstovai.

 

„Kiekvienas susitikimas ir bendras kalbėjimasis parodo, kad turizmo sritis reikalauja vieningo regiono savivaldybių požiūrio ir bendro veiksmų plano. Laikas nelaukia: keliaujančių po Lietuvą daugėja, parodyti tikrai turime ką. Trūksta bendrų susitarimų ir suderintų veiksmų. O šiuo projektu to ir siekiame“ – apibendrindamas įvykusią diskusiją kalbėjo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

 

Susitikimą organizavo Všį Centrinė projektų valdymo agentūra, kartu su Jurbarko rajono, Pagėgių, Šilalės rajono ir Tauragės rajono savivaldybėmis.

 

 
     
 
     
 
     
 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2020-07-22 19:31:16

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas

  
Administracijos direktorė
Rūta Vančienė
antradieniais 10-12 val. 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. [email protected]
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.