Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
NUSTATYTOS JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ TERITORIJŲ RIBOS
2017-09-14  
   2017 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 698 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių pavadinimų pakeitimo, gyvenamųjų vietovių nustatymo, panaikinimo, teritorijų ribų nustatymo ir pakeitimo“, kuriuo nustatė Jurbarko rajono savivaldybės gyvenamąsias vietoves ir jų teritorijų ribas, suteikė bei pakeitė kai kurių gyvenamųjų vietovių pavadinimus, o kai kurias iš jų panaikino. Taip pat buvo pakeistos Smalininkų miesto teritorijos ribos. 

„Iš 374 Jurbarko rajono savivaldybėje esančių gyvenamųjų vietovių, tik dviejų miestų – Jurbarko ir Smalininkų teritorijų ribos buvo patvirtintos nustatyta tvarka. Likusių gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos buvo nepatvirtintos (sąlyginės), todėl netikslios, suformuotos ne pagal kadastrinių matavimų duomenis, nesutampančios su žemės sklypų ribomis, keliais, gatvėmis, geležinkeliais, vandens telkiniais ir kitais objektais“, – sakė Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja-vyriausioji architektė Gražina Gadliauskienė ir atkreipė dėmesį, kad daugelyje atvejų žemės sklypai įregistruoti ne toje gyvenamojoje vietovėje, kurioje jie fiziškai yra, taip pat neretais atvejais gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos dalina žemės sklypus, pastatus ir sukelia problemų rajono gyventojams deklaruojant pasėlius, gyvenamąją vietą, vertinant nekilnojamąjį turtą ir disponuojant juo, planuojant teritorijas ar vystant infrastruktūrą.

 

Vyriausios architektės teigimu, 2008 metais projektą susijusį su gyvenamųjų vietovių ir jų teritorijų ribų nustatymu, pradėjo rengti Tauragės apskrities administracija, tačiau po visoje Lietuvoje įvykdytos apskričių reformos jis taip ir liko neužbaigtas. 2012 metais šio projekto rengimą perėmė Jurbarko rajono savivaldybė, pasinaudojusi Europos Sąjungos lėšomis.

 

„Projektą rengėme bendradarbiaudami su Jurbarko rajono seniūnijomis, jų bendruomenių nariais. Vykdėme gyventojų apklausą, organizavome susitikimus – viešus projekto aptarimus, kurių metu gyventojai turėjo galimybę išsakyti savo pastebėjimus, teikti įvairius siūlymus. Jurbarko rajono savivaldybės taryba, įvertinusi vietos gyventojų nuomonę, pareikštą šių susitikimų metu, pateikė siūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei“, – sakė Gražina Gadliauskienė ir pabrėžė, kad projektas be pastabų buvo suderintas su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, valstybės įmone Registrų centru bei Valstybine lietuvių kalbos komisija.

 

Šiuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Jurbarko rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos pakeistos taip, kad atitiktų įregistruotų ir kadastro žemėlapyje pažymėtų žemės sklypų ribas.

 

 

 

 

 

 

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams

 

 

 

 

 
 
Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.