Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
Adresų suteikimas ir keitimas

 

PAKEISTI ADRESAI:

Balnių II k. 3A, Jurbarkų sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)

Jono Novakausko g., Varlaukio k., Eržvilko sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)

Saulės g., Žindaičių k., Jurbarkų sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Pamituvio g., Naujininkų k., Girdžių sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)

Nemuno g., Rūstekonių k., Seredžiaus sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Tvenkinių g. (pratęsimas), Raudonės mstl., Raudonės sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Tvenkinių g., Pupkaimio k., Raudonės sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Pupkaimio g. (pratęsimas), Pupkaimio k., Raudonės sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Liepų g. (pratęsimas), Griaužų k., Šimkaičių sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Parko g. (pratęsimas), Baltraitiškės k., Šimkaičių sen., Jurbarko r. (žr.grafinę dalį )
 
Lauko g., Vadžgirio k., Šimkaičių sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Vidaujos g., Pavidaujo I k., Girdžių sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Jono Kubiliaus g., Rimšų k., Eržvilko sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 
Vytėnų g., Kartupėnų k., Skirsnemunės sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį
 
Beržų g., Paulių k., Šimkaičių sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 

Paulių g. (pratęsimas), Paulių k., Šimkaičių sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 

Mituvos g. (pratęsimas), Girdžių k., Girdžių sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 

Malūno g. tęsinys, Vertmų k., Jurbarkų sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį)
 

Darželio g., Smalininkų m., Smalininkų sen., Jurbarko r. (žr. grafinę dalį

 


 

ADRESŲ SUTEIKIMAS IR KEITIMAS

 Numerius žemės sklypams, kuriuose leidžiama pastatų statyba, pastatams, pastatų kompleksams, butams, patalpoms ir korpusams aprašo nustatyta tvarka suteikia, keičia ir panaikina savivaldybės vykdomoji institucija.

 Numeriai žemės sklypams, kuriuose leidžiama pastatų statyba, pastatams ir jų kompleksams suteikiami iš eilės didėjimo tvarka nuo gatvės pradžios taško, nustatomo pagal Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakymu. Pagal gatvės ašinės linijos kryptį dešinėje gatvės pusėje paprastai suteikiami nelyginiai numeriai, kairėje pusėje – lyginiai numeriai. Gatvėje, kurioje pastatai ir jų kompleksai išsidėstę arba pagal teritorijų planavimo dokumentus numatyti išdėstyti vienoje gatvės pusėje, numeriai jiems paprastai suteikiami iš eilės didėjimo tvarka.

 Prie gatvių sankryžų esantiems žemės sklypams, kuriuose leidžiama pastatų statyba, pastatams ir jų kompleksams suteikiamas numeris, nurodantis jų priklausomybę tik vienai gatvei (pavyzdžiui, tai gatvei, iš kurios yra privažiavimas prie pastatų ir jų kompleksų arba prie kurios pastatas ar pagrindinis pastatų komplekso pastatas stovi frontalia dalimi ar iš kurios yra įėjimas į pastatą ar pastatų kompleksą).

 Žemės sklypams, kuriuose leidžiama pastatų statyba, pastatų ar jų kompleksų, esančių retai apgyvendintose gyvenamosiose vietovėse, kuriose jų yra ne daugiau kaip 20, numeriai suteikiami iš eilės didėjimo tvarka nuo gyvenamosios vietovės pradžios pagal kelio, einančio per gyvenamosios vietovės teritoriją, kryptį. Ši kryptis parenkama nuo savivaldybės centro arba kitos didesnės gyvenamosios vietovės.

Žemės sklypo, kuriame leidžiama pastatų statyba, pastato, pastatų komplekso, buto, patalpos ir korpuso numeris gali būti naudojamas tik jį įregistravus Adresų registre.

Žemės sklypams, kuriuose leidžiama pastatų statyba, pastatams, pastatų kompleksams, butams, patalpoms ir korpusams suteiktų numerių apskaita tvarkoma Adresų registre.

 

GATVIŲ PAVADINIMŲ SUTEIKIMAS IR KEITIMAS

 Pavadinimai gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikiami ir keičiami vadovaujantis šiais kriterijais:

1. kalbos taisyklingumo;

2. vietovardžių oficialumo ir normiškumo (išnykusių vietovardžių – tik normiškumo);

3. personalijų nuopelnų Lietuvos valstybės ar krašto istorijai, mokslui, menui, kultūrai, politikai ir kitoms visuomeninio gyvenimo sritims;

4. istorinio įvykio reikšmės Lietuvos valstybei;

5. pavadinimo atitikties visuomenėje priimtoms moralės normoms;

6. pavadinimas neturi trikdyti visuomenės saugumo, viešosios tvarkos, kurstyti tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos ir diskriminacijos

 Savivaldybės taryba nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo teritorijų planavimo dokumento patvirtinimo suteikia jame numatytoms naujoms gatvėms pavadinimus.

 Savivaldybės vykdomoji institucija savivaldybės tarybai pateikia:

1. savivaldybės tarybos sprendimo dėl pavadinimo gatvei suteikimo ar keitimo projektą;

2. aiškinamąjį raštą, kuriame pagrindžiamas aprašo 1 punkte nurodytame sprendimo projekte teikiamų pasiūlymų tikslingumas;

3. gatvių išdėstymo planą topografiniame plane ar ortofotografinio ar topografinio žemėlapio ištraukoje, kuriame nurodytos gatvių ašinės linijos (fiksuojant pradžią, pabaigą ir posūkio taškus), esančios valstybinėje LKS-94 koordinačių sistemoje, ir numatomi gatvių pavadinimai.


Gatvių pavadinimų keitimas – bet koks gatvių pertvarkymas, dėl kurio pasikeičia gatvės geografinės charakteristikos, priklausomybė gyvenamajai vietovei, ilgis, pradžios, pabaigos ir posūkio taškai arba gatvės tipas ar vardas.

 Gatvių pavadinimai keičiami:

1. keičiant gatvės vardą ar tipą;

1.2. keičiant gatvės geografines charakteristikas:

1.2.1. gatvė pratęsiama ar sutrumpinama;

1.2.2. pertvarkomi gatvės posūkio taškai (keičiama jos forma);

1.3. keičiant gatvės vardą ar tipą ir geografines charakteristikas; tokiu atveju:

1.3.1. vienai gatvės daliai pakeičiamos geografinės charakteristikos ir paliekamas buvęs gatvės vardas ar tipas, kitoms gatvės dalims suteikiami nauji vardai ar tipai;

1.3.2. visoms gatvės dalims suteikiami nauji vardai ar tipai;

1.3.3. sujungtai gatvei suteikiamas vienos iš buvusių gatvių pavadinimas;

1.4. gatvę priskyrus kitai gyvenamajai vietovei, jei toks gatvės pavadinimas jau yra toje gyvenamojoje vietovėje;

1.5. kai gatvės pavadinimas ar jos geografinės charakteristikos neatitinka aprašo ir Adresų formavimo taisyklių reikalavimų.

 

       SUTEIKTŲ PAVADINIMŲ NURODYMAS GYVENAMOJOJE VIETOVĖJE

 Gyvenamojoje vietovėje gatvės ženklinamos gatvės pradžios, pabaigos ir posūkio taškuose (ties sankryžomis) kelio informaciniais ženklais „Gatvės pavadinimas“, apibrėžtais Kelių eismo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950, tvirtinamais ant metalinių stulpelių, įkastų žemėje (toliau – kelio informaciniai ženklai). Konkrečios kelio informacinių ženklų tvirtinimo vietos šalia valstybinės ir vietinės reikšmės kelių turi būti suderintos Kelių priežiūros tvarko aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Kelių priežiūros tvarko aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.   

Pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimai gali būti nurodomi stenduose, skyduose, lentelėse ir kt., kurie gali būti tvirtinami ant pastatų ar statinių sienų, šalia pastatų, statinių ar kitų objektų (toliau – iškabos).

 Gatvių, kurių neįmanoma paženklinti kelio informaciniais ženklais, pavadinimai nurodomi gatvių pradžios, pabaigos ir posūkio taškuose (ties sankryžomis) lentelėse, tvirtinamose ant pastatų sienų (toliau – lentelės), ar užrašais ant pastatų sienų (toliau – užrašai).

Ties gatvių sankryžomis gali būti įrengiamos nuorodos, kuriose nurodomi pastatų, jų kompleksų ar korpusų, kuriuos galima rasti pasukus viena ar kita kryptimi, numeriai (toliau – nuorodos).

 Lentelės, iškabos turi būti pritvirtintos arba pakeistos, užrašai užrašomi ar perrašomi ne vėliau kaip 60 dienų nuo gatvių, pastatų, statinių ar kitų objektų pavadinimų įregistravimo Adresų ar Nekilnojamojo turto registre.

Kelio informaciniai ženklai turi būti įrengiami ar pakeičiami ne vėliau kaip per 60 dienų nuo gatvių pavadinimų įregistravimo Adresų registre.

 Lentelėms, užrašams, iškaboms gaminti naudojami dažai, fonas ir užrašų spalvos parenkami taip, kad įrašai būtų lengvai perskaitomi dieną ir tamsiu paros metu esant dirbtiniam apšvietimui.

 Savivaldybės vykdomoji institucija organizuoja kelio informacinių ženklų, nuorodų įrengimą, lentelių, iškabų pritvirtinimą, užrašų užrašymą, jų priežiūrą ir keitimą.

Gatvių, pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimai, pateikiami kelio informaciniuose ženkluose, lentelėse, užrašuose ar iškabose, turi būti nurodomi taip, kaip jie yra įregistruoti Adresų ar Nekilnojamojo turto registre.


 

Informuojame – jeigu norite sužinoti tikslų savo nekilnojamojo turto adresą, galite pasižiūrėti internetiniame registrų centro puslapyje  http://www.registrucentras.lt/adr_pub/. (paslauga nemokama).

 

REGLAMENTUOJANTYS TEISĖS AKTAI

 1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004-06-10 nutarimas Nr. 715 „Dėl Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų, gyvenamųjų vietovių ir gatvių valstybės registro organizavimo ir Lietuvos Respublikos adresų registro įsteigimo
2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002-12-23 nutarimas Nr. 2092 „Dėl adresų formavimo taisyklių patvirtinimo“
3. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2014-03-13 Nr. 1V-178 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. sausio 25 d. įsakymo Nr. 1V-57 „Dėl numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo ir pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo"

 

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2016-11-09 08:57:55

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.