Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE ATIDARYTA „KROATIJOS NEMATERIALUS KULTŪROS PAVELDAS, ĮTRAUKTAS Į UNESCO SĄRAŠĄ“ PARODA
2019-04-09  
 

 


 

Balandžio 5 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko parodos „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“ atidarymas. Parodą pristatė Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Krešimir Kedmenec, kuris į susirinkusius kreipėsi lietuviškai taip demonstruodamas savo jau įgytas lietuvių kalbos žinias.

 

 


 

Nematerialus kultūros paveldas – tai gyvoji tradicija, įgūdžiai, grožis, žinios, įvairovė, tęstinumas, bendruomeniškumas, ryšys su žmonėmis bei gamta. Parodoje atskleistos giliausios ir stipriausios tradicijos, kurios pabrėžia kroatų tautos ypatumą. Senos, bet vis dar gyvos tradicijos atskleidžia kultūrinį ir tautinį tapatumą.


Atidaręs parodą Kroatijos Respublikos ambasadorius Krešimir Kedmenec pasidžiaugė, jog tai jau antroji Kroatijos paroda Jurbarko mieste. Pristačius penkiolika parodos plakatų  ambasadorius pabrėžė, kad tarp Kroatijos ir Lietuvos yra labai daug panašumų tradicijose ir papročiuose. „Kroatijoje taip pat švenčiama žiemos pabaiga, kaip ir Lietuvoje. Nors tokių švenčių apipavidalinimas bei tradicijos kiek skiriasi, tačiau jų pagrindinė mintis išlieka tokia pati“ – kaip pavyzdį paminėdamas Užgavėnes Lietuvoje ir pristatydamas parodą kalbėjo Kroatijos ambasadorius Krešimir Kedmenec.


Parodoje žodį tarė ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, kuris džiaugėsi, jog Jurbarko miestą jau ne pirmą kartą aplanko Kroatijos ambasadorius, o kartu su savimi atveža ir įsimintiną parodą. Meras tikisi, jog ši paroda sulauks didžiulio žmonių susidomėjimo Kroatijos kultūra.


Renginyje susirinkusių žmonių  nuotaikas skaidrino ne tik Kroatijos nematerialaus kultūros paveldo paroda, bet ir Kroatijos muzikinis duetas: trimitininkas Dario Teskera bei vargonininkas Mario Perestegi, kurie atliko Kroatijos paveldo muzikinius kūrinius.


Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paroda „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“ bus eksponuojama iki gegužės 4 d.  

 

 

Rimantė Stankutė

Tarybos ir mero sekretoriato

viešųjų ryšių specialistė


 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 

 
Administracijos direktorė

 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.