Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Liepa
    2017     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
TURIME DARYTI VISKĄ, KAD SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOSE AUGANTYS VAIKAI NENUKENTĖTŲ
2017-05-19  
  

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriuje socialinės rizikos šeimų apskaitoje yra 130 socialinės rizikos šeimų, kuriose auga 305 vaikai. Vis dėlto ir 2017 metais į socialinės rizikos šeimų apskaitą naujai jau yra įrašytos 22 ­šeimos, kuriose auga 39 vaikai. „Socialinės rizikos šeimose augantys vaikai patiria nepriežiūrą, emocinį smurtą, neturi galimybės įgyti visuomenėje priimtų socialinių įgūdžių. Jeigu tėvai girtauja, smurtauja, tai ir vaikams kyla rizika tapti tokiems, kokius jie mato savo tėvus. Turime daryti viską, kad tokiose šeimose augantys vaikai nenukentėtų“, – sako Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. 


Siekdami apsaugoti socialinės rizikos šeimose augančius vaikus Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai kiekvieną mėnesį vykdo bendrus prevencinius reidus, kurių metu lanko rajono socialinės rizikos šeimas. „Nors lankymosi metu šiurkščių vaiko teisių pažeidimų nenustatome, tačiau pastebime, kad kai kuriose socialinės rizikos šeimose dėl tėvų girtavimo ir socialinių įgūdžių stokos vaikų poreikiai tenkinami nenuosekliai ir nepakankamai“, – pastebi Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė.

 

Gegužės mėnesį vykusio reido metu Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė kartu su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjais Asta Sinkuviene ir Svajūnu Lukausku aplankė 12 socialinės rizikos šeimų. „Nemaža jų dalis gyvena socialiniuose būstuose. Aplankius šeimas, kai kuriose esama padėtis džiugino – buvo sėdama prie stalo vakarieniauti, garavo karštas maistas, vaikai buvo švariai aprengti“, – pasakojo tyrėja Asta Sinkuvienė.

 

„Sumažinti socialinės rizikos šeimų skaičių yra labai sunku, kiekvienas tokios šeimos atvejis – individualus. Nors pasitaiko įvairių atvejų, manau, kad bendras vaiko teisių apsaugos specialistų ir policijos pareigūnų darbas daro pokyčius. Buvo ne vienas susitikimas su atsakingais pareigūnais ir specialistais, kalbėta su seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, kad jie drąsiai kalbėtų apie šalia esančias problemas. Kol kas pokyčių nėra labai daug, tačiau manau, kad visi jie labai reikšmingi. Socialinės rizikos šeimos turi daug problemų. Vienose šeimose kyla bėdų dėl alkoholio vartojimo, kitose trūksta socialinių įgūdžių, neprižiūrimi vaikai. Siekiame užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms. Tikrai nelaukiame atitinkamų institucijų siūlymų, kaip reikėtų keisti susidariusią situaciją. Patys rodome iniciatyvą“, – sako administracijos direktorė Vida Rekešienė. 


 

 

Nuotraukoje iš kairės:
 Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjas Svajūnas Lukauskas,
 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė,
 Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Asta Sinkuvienė.

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams

 
 
Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorės pavaduotojas
Viktoras Ganusauskas
trečiadieniais 10-12 val.

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.