Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
POKYČIAI SAVIVALDYBĖS ELEKTRONINĖJE ERDVĖJE
2017-02-17  
  

Naujos technologijos, informacinės sistemos, kasdien dažniau elektroninėje erdvėje teikiamos paslaugos užima vis svarbesnę vietą kasdieniniame gyvenime. Nemažai pasikeitimų šioje srityje nuo 2017 metų pradžios yra ir Jurbarko rajono savivaldybėje. Sausio mėnesį savivaldybės administracijoje pasiektas proveržis kuriant ir keičiantis elektroniniais dokumentais – per mėnesį savivaldybės dokumentų apyvartoje tokių buvo per 600, beveik tiek pat kiek per visus praėjusius metus.


Nuo sausio mėnesio visi savivaldybės Tarybos sprendimai, posėdžių protokolai, mero potvarkiai yra pasirašomi kvalifikuotu elektroniniu parašu ir saugomi elektroninėse bylose. Nemažai savivaldybės vidinių dokumentų – prašymai dėl atostogų, komandiruočių, įsakymai, potvarkiai šiais klausimais kuriami ir saugomi tik elektroninėse laikmenose. Dauguma savivaldybės mero, administracijos direktoriaus, skyrių vedėjų siunčiamų dokumentų, adresuotų valstybės institucijoms ir savivaldybės įstaigoms, įmonėms, organizacijoms yra pasirašomi kvalifikuotu elektroniniu parašu ir tiesiogiai iš dokumentų valdymo sistemos išsiunčiami gavėjams  per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo sistemą.  Svarbu ir tai,  kad ši sistema parodo, kada dokumentas pristatytas, gautas ir kada perskaitytas.  Pradžia nebuvo lengva, bet šiuo metu visos savivaldybės įstaigos ir įmonės sėkmingai naudojasi elektroninio pristatymo paslauga. Atsiranda vis daugiau rajono įstaigų, kurios sekdamos savivaldybės administracijos pavyzdžiu savo siunčiamus dokumentus pasirašo kvalifikuotu elektroniniu parašu. Elektroniniai dokumentai nespausdinami – taip atsiranda galimybė taupyti popierių ir spausdintuvų eksploatacines medžiagas,  pašto išlaidas.

 

Seniūnijų gyventojai, kurie nori pateikti prašymus ar skundus savivaldybės administracijos direktoriui, merui, tarybai, ar pageidauja pateikti prašymą dėl paslaugos, nuo sausio mėnesio gali tą padaryti kiekvienoje seniūnijoje. Savivaldybės dokumentų valdymo sistemoje (DVS)  sukūrus naują vidaus dokumentų registrą, seniūnijose pateikti gyventojų prašymai tuoj pat užregistruojami ir elektroninėmis priemonėmis  patenka  savivaldybės vadovams.

 

Nemažai priekaištų sulaukdavome dėl savivaldybės interneto svetainės turinio ir dizaino. Savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus vadovaujama darbo grupė ilgai diskutavo, kaip reikėtų pateikti gausią svetainės informaciją, kad  atitiktų šių dienų reikalavimus, kaip svetainė turėtų atrodyti, kad būtų moderni ir tinkamai reprezentuotų savivaldybę. UAB „Idamas“, kuri teikia Jurbarko rajono savivaldybės dokumentų, paslaugų ir posėdžių valdymo sistemų „Webpartner“ ir turinio valdymo sistemos „SmartWeb“ palaikymo, garantijos ir priežiūros „debesyje“ paslaugas,  praėjusią savaitę paleido iš esmės atnaujintą savivaldybės interneto svetainę. Atlikta nemažai techninio darbo, jis tęsiamas dar ir šiuo metu. Svetainė dar neveikia taip, kaip norėtume, todėl atsiprašome visų lankytojų dėl iškylančių nesklandumų. Šiuo metu savivaldybės padaliniai ir specialistai intensyviai dirba – siekiame, kad visa savivaldybės interneto svetainėje skelbiama  informacija būtų peržiūrėta ir aktualizuota. Svetainės turinys išdėstytas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintą Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašą. Ateityje svarbiausia informacija bus išversta ir skelbiama anglų kalba. Greitu laiku savivaldybės interneto svetainė taip pat bus pritaikyta mobiliesiems įrenginiams.

 

Jau esame skelbę, kad  savivaldybės  interneto svetainėje galite užsisakyti nemažai  Jums  reikalingų administracinių paslaugų, kurios sėkmingai yra teikiamos elektroniniu būdu. Neišeidami iš namų galite deklaruoti savo gyvenamąją vietą, gauti įvairias pažymas, licencijas, pateikti prašymus, skundus, gauti būtinus leidimus ir pan. Elektroninių paslaugų sistema buvo sukurta Lietuvos savivaldybių asociacijai įgyvendinus projektą „Centralizuotas savivaldybių paslaugų. Kviečiame gyventojus aktyviau išnaudoti šį jų patogumui sukurtą įrankį, tiesiog užsukite į svetainės meniu  eilutę „PASLAUGOS“.

 

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad nuo šių metų pradžios savivaldybės administracijos vadovų ir specialistų elektroninio pašto adresai sudaromi pagal formulę vardas.pavarde@jurbarkas.lt. Anksčiau naudotais darbuotojų el. pašto adresais, kurie buvo sudaryti iš vardo pirmosios raides, pavardes ir jurbarkas.lt, laiškų išsiųsti nepavyks. 

 

 

 

Danutė Matelienė,

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja

 

 

 
 
Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.