Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
JURBARKE PRASIDĖJO DAUGIABUČIŲ NAMŲ ATNAUJINIMO (MODERNIZAVIMO) PROGRAMOS III ETAPAS
2017-08-11  
  

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija dar praėjusiais metais paskelbė kvietimus savivaldybėms teikti paraiškas dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) ir taip pradėjo trečiąjį šios programos įgyvendinimo Lietuvoje etapą. Energijos efektyvumą didinančių priemonių įdiegimui suteikta 35 proc. Valstybės parama, jei programa bus įgyvendinta iki 2017 m. gruodžio 31 d., ir 30 proc. parama, jei programa bus įgyvendinta po 2017 m. gruodžio 31 d.


Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbai pradėti ir Jurbarko rajono savivaldybėje. „Renovacija nėra atliekama per vieną dieną – tai dėmesio ir laiko reikalaujantis procesas. Pirmiausia organizuojami daugiabučių namų būtų savininkų susirinkimai, kuriuose jie informuojami apie pastato būklę, galimus atnaujinimo (modernizavimo) būdus bei lėšas, kurios yra reikalingos darbams atlikti.

 

Surinkus didesnį nei 50 proc. gyventojų pritarimą daugiabučio namo atnaujinimui (modernizavimui) galima pradėti rengti investicinį planą, kurį rengia savivaldybė – jos parinktas investicijų planų rengėjas. Parengtas planas turi būti viešai aptariamas. Tuomet daugiabučių namų butų savininkai gali išsakyti savo pastebėjimus, pageidavimus į kuriuos atsižvelgus planas yra koreguojamas.

 

Investicinį planą derina VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), patikrindama, ar rengėjų pateikta informacija bei parengtas investicijų planas atitinka visas normas ir techninius reikalavimus. Suderintas planas nustatyta tvarka yra tvirtinamas butų ir kitų patalpų savininkų. Investicijų plano įgyvendinimui turi pritarti ne mažiau kaip 55 proc. (toks banko reikalavimas) butų ir kitų patalpų savininkų. Tai atlikus susirinkimo protokolas su pridėtais balsavimo biuleteniais ir kitais reikalingais bankui dokumentais pateikiamas bankui. Po to laukia statybos rangos darbų, techninės priežiūros paslaugos pirkimas per Centrinę perkančiąją organizaciją. Įvykus pirkimui ir pasirašius sutartį su rangovu pradedamas numatytų darbų projektavimas, kurį atlieka konkursą laimėjusi bendrovė“, – sako Jurbarko rajono savivaldybėje paskirto renovacijos administratoriaus UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas būsto priežiūrai Vytautas Stulgaitis.

 

„VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) patvirtinus Jurbarke numatytų atnaujinti (modernizuoti) daugiabučių namų investicinius planus, UAB „Jurbarko komunalininkas“ organizavo ir pravedė susirinkimus su šių daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkais bei atliko kitus minėtus atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo etapus.

 

Džiaugiuosi, kad sėkmingai praėjus reikalingus atnaujinimo (modernizavimo)  projekto įgyvendinimo etapus, toliau atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo procese dalyvauja Gedimino g. 24 namas. Šių metų rugpjūčio 9 d. įvykusiame susirinkime būtų savininkai geranoriškai pritarė techninio darbo projekto sprendiniams, nors projekto įgyvendinimo eigoje dar gali būti pakeitimų, tačiau neesminių“, – dėmesį atkreipė Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė.

 

„Gavę šio namo gyventojų pritarimą renovacijai, mes, UAB „Jurbarko komunalininkas“, kreipėmės į banką dėl šio projekto finansavimo. Bankui atlikus visas reikiamas procedūras gavome atsakymą, kad Gedimino g. 24 namo projektas tinkamas finansuoti. Tuomet vykdėme viešąjį pirkimą. Atsirado rangovas – A. Žilinskio ir ko, UAB, su kuriuo pasirašėme rangos darbų sutartį. Ją kartu su visais reikiamais dokumentais nusiuntėme į VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrą (BETA). Rugpjūčio 4 d. gavome agentūros patvirtinimą, kad Gedimino g. 24 namo atnaujinimui (modernizavimui) neprieštaraujama“, – su atliktais darbais supažindino UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas būsto priežiūrai Vytautas Stulgaitis bei informavo, kad dabar, gavus namo gyventojų pritarimą techninio projekto sprendiniams, bus kreipiamasi į banką, su kuriuo bus pasirašyta projekto finansavimo sutartis. Toliau, gavus leidimą statybai, prasidės atnaujinimo (modernizavimo) statybos darbai. Įgyvendinti šio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektą yra numatyta šiais metais.

 

Norime atkreipti dėmesį į tai, kad senos statybos namų atnaujinimas (modernizavimas) yra neišvengiamas dėl jų techninės būklės. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa suteikia galimybę užsitikrinti Valstybės paramą būsto atnaujinimo darbams. Atlikus atnaujinimo darbus pagerėja ne tik juose gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos, bet ir sumažėja būsto išlaikymo, šildymo išlaidos. Jurbarke atnaujintų (modernizuotų) daugiabučių namų gyventojai jau dabar gali jausti renovacijos naudą, po kurios kyla ne tik gyvenimo kokybė, bet ir būsto vertė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams

 

 

 

 
 
Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.