Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
SURENKAMOS ASBESTO ATLIEKOS
2018-09-21  

 

 

                      Jurbarko rajono savivaldybės administracija, siekdama, kad būtų sutvarkyta kuo daugiau aplinkai pavojingų asbesto turinčių atliekų, rugsėjo 19 d. pasirašė sutartį su UAB „Ecoservice Klaipėda“ dėl asbesto atliekų, kurių turėtojo nustatyti  neįmanoma arba kuris neegzistuoja, surinkimo apvažiavimo būdu. Tai jau antroji tokio pobūdžio sutartis. Iki rugpjūčio 7 d. išvežta ir pagal nustatytus reikalavimus sutvarkyta 32,6 t asbesto turinčių gaminių atliekų. Atliekos surinktos iš Jurbarko miesto, Greičių kaimo ir Viešvilės seniūnijos. Pasirašius naują sutartį, atliekos bus surinktos ir iš likusių seniūnijų.
 

                      Dar sausio mėnesį  rajono gyventojai buvo pakviesti teikti seniūnijoms prašymus dėl asbesto turinčių gaminių atliekų nemokamo surinkimo iš gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų.  Pagal gautas paraiškas  buvo sudarytas asbesto atliekų, kurias reikia surinkti apvažiavimo būdu, vietų visose rajono seniūnijose sąrašas. Aplinkos projektų valdymo agentūra Jurbarko rajono savivaldybei šiai priemonei įgyvendinti skyrė 4194 Eur. Tai padengia tik dalį  išlaidų, būtinų šioms pavojingoms atliekoms iš rajono seniūnijų surinkti. Siekiant spręsti šią gyventojams aktualią problemą ir surinkti asbesto atliekas iš visų į sąrašą įrašytų vietų, bus ieškoma kitų finansavimo šaltinių.
 

                      Asbestas yra įtrauktas į Nuodingųjų medžiagų sąrašą. Asbesto turinčių gaminių šalinimą ir asbesto turinčių atliekų tvarkymą griežtai reglamentuoja  teisės aktai. Asbesto šalinimo pagrindinis tikslas yra apsaugoti aplinką nuo pavojingų asbesto plaušelių.
 

                      Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad asbesto turinčios atliekos priimamos į asbesto laikymo aikštelę laikantis šių pagrindinių reikalavimų:
 

  • asbesto turinčios atliekos turi būti surinktos atskirai ir nesumaišytos su kitomis atliekomis;
  • šiferio lapai gali būti sudėti ant padėklų bei privalo būti apsukti plastikine pakavimo plėvele. Šiferio laužas (smulkus) turi būti supakuotas į sandarią plastikinę tarą (dvigubus plastikinius maišus, didmaišius, statines, konteinerius ar kt.) ir sudėtas ant padėklų (palečių) bei apsuktas plastikine pakavimo plėvele, kad sąvartyne esanti technika galėtų iškrauti krovinį;
  • kitos asbesto turinčios atliekos privalo būti supakuotos – apsuktos plėvele (ne mažiau nei 2 sluoksniai) arba sudėtos į sandarią tarą ir sukrautos ant padėklų (palečių). Padėklas su sukrautu asbestu turi būti apsuktas plastikine pakavimo plėvele, kad sąvartyne esanti technika galėtų saugiai iškrauti krovinį;

 

                      Taip pat primename, kad į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę Statybininkų g. 4E, Jurbarko m., fiziniai asmenys gali pristatyti iki 100 kg asbesto. Jis turi būti sutvarkytas pagal minėtus reikalavimus.

 

                      Parengė

                      Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.