Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
PAMINĖTOS 77–OSIOS MASINIŲ TRĖMIMŲ PRADŽIOS METINĖS
2018-06-14  
  

1941 metų birželio 14 dieną sovietų okupacinė valdžia pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokiausius Sibiro regionus. Jų metu ištremta apie 40 tūkstančių Lietuvos žmonių. Buvo tremiama šeimomis, įskaitant senelius ir vaikus bei kūdikius. Iš Jurbarko rajono buvo ištremta apie 700 žmonių, iš jų apie 170 vaikų. Atkūrus nepriklausomybę birželio 14-oji Lietuvoje pažymima kaip Gedulo ir vilties diena. Šios dienos išvakarėse, birželio 13 d., prie Lybiškių geležinkelio stoties, surengta atminimo valanda „Ant geležinkelio bėgių“, skirta tremtyje žuvusiems lietuviams atminti.


Renginyje dalyvavę Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialo atstovai, Lybiškių bendruomenės nariai, Jurbarko krašto mokiniai ir mokytojai uždegė atminimo žvakeles tremtyje žuvusiems lietuviams, pagerbė juos tylos minute, dalinosi prisiminimais apie to meto istorijos įvykius. Prisiminimais apie patirtus išgyvenimus ir išsaugotą viltį dalinosi buvę tremtiniai. Tremtinė Stasė Ambrakaitienė net išsaugotą bilietą parodė, kuriuo grįžo traukiniu iš tremties į Lietuvą.

 

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos padėkas už istorijos atminties išsaugojimą, jaunosios kartos pilietinį ir patriotinį ugdymą Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialo pirmininkė Irina Pažereckienė įteikė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos istorijos mokytojai Birutei Genienei, Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos istorijos mokytojai Danguolei Juščienei, Eržvilko gimnazijos istorijos mokytojai Stasei Baužienei, o už atminimo valandos „Ant geležinkelio bėgių“ organizavimą Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lybiškių filialo bibliotekininkei Laimai Keterienei bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialo sekretorei Angelinai Veniulienei.

 

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios po kurių prie tremtinių paminklo esančio Jurbarko kapinėse įvyko Atminimo valanda, skirta trėmimų aukoms pagerbti. Likus minutei iki dvyliktos valandos jurbarkiečiai kartu su visa Lietuva sustojo visuotinei Tylos minutei, prisiminti ir pagerbti tuos, kuriuos palietė tremtis.

 

„Tiems, kurie viso to nepatyrė ir neišgyveno, galbūt sunku tai suprasti, bet reikia tik įsivaizduoti, ką reiškia badas, alkis, šaltis arba karštis svetimame krašte, tada tikrai kiekvienam suspaus širdį. Mūsų, rajone, nedaug čia išliko, apie du šimtus. Tikrieji tremtiniai iškeliavo anapilin. Netekome daug garbingų žmonių, bet džiugu, kad mūsų Sąjungos gretas papildo tremtyje gimę jų artimieji“, – kalbėjo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialo pirmininkė Irina Pažereckienė visiems bendražygiams linkėdama vienybės ir meilės savo šaliai.

 

LR Seime, Kovo 11-osios Akto salėje, šiandien taip pat įvyko iškilmingas minėjimas, skirtas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti. Renginyje Seimo nariai tremtiniai perdavė Lietuvos valstybės vėliavą bendrijos „Lemtis“ nariams ir projekto „Misija Sibiras 2016“ dalyviams. Nepriklausomybės aikštėje įvyko ir Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Minėjime LR Seime dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas.

 Minėjimas Lybiškiuose.


 

 

 

 
 

Minėjimas Jurbarke.

  

 

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams
(L. Lukošiūtės ir I. Gegužienės nuotr.)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.