Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
JURBARKAS KVIEČIA KELIAUTI PARTIZANŲ TAKAIS
2018-11-30  
  

Paliesti ir prisiliesti, pajausti ir išgyventi laisvės kovų istoriją gali kiekvienas, kuriam ji rūpi. Galime atrasti pačių įvairiausių įamžinimo formų, tačiau pėsčiųjų žygiai per autentiškas partizaninio karo vietas mus lyg laiko mašina perkelia septyniais dešimtmečiais atgal. Būtent apie tai yra Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuojamas projektas „Partizanų Lietuva“.


Juo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į 1949 m. vasario 16 d. pasirašytą Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaraciją, 70 metų paminėjimui, kuria aštuoni partizanų vadai iš visos Lietuvos savo parašais patvirtino, kad Lietuva niekada nepasiduos okupacijai, niekada nevergaus ir visomis išgalėmis sieks šalies nepriklausomybės. Dokumentas prilygsta, 1918 vasario 16 d. , 1990 kovo 11 d. Dekoracijai.

 

Pagrindinė šio projekto gija – dvylikos etapų žygis su gyvais pasakojimais – jau įpusėjo. Daugiau nei 1000 žmonių įveikė Aukštaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos žygikelius (taip patys partizanai vadino savo kelius). Kirtę Nemuną, įžengsime į Žemaitiją, kur laisvės kovotojų atminimui skirtas žygis iškilmingai bus pabaigtas 2019 metų vasario 16-ąją Minačiuose (Radviliškio rajone).

 

Siekis pakartoti partizanų vadų kelionę į 1949 m. susitikimą nėra tik mėgėjiškas pasivaikščiojimas. Penketą metų trukę istoriniai Vyriausiosios vadovybės tyrimai šiandien leidžia kalbėti apie 26 istorinę vertę turinčias vietas, kuriose keliaudami į susitikimą lankėsi būsimieji 1949 m. signatarai. Tai stovyklos ir bunkeriai, ryšių punktai ir rėmėjų sodybos, kuriose net ir sudėtingiausiomis okupacijos sąlygomis buvo saugoma ir puoselėjama laisvės idėja. Per jas ir daugelį kitų svarbių istorinių, archeologinių, mitologinių vietų nusidriekė „Partizanų Lietuvos“ daugiaetapis žygis.

 

2018 m. rugsėjo mėnesį startavęs projektas įsibėgėjo. 2018 m. gruodžio 22 d. Skirsnemunėje (Jurbarko r.) vyks VIII-asis šio projekto žygis, kviesiantis žygeivius toliau tęsti partizanų vadų kelionę. Žygis kelios dienos prieš gražiausias metų šventes sutelks bendrystei ir tam nepaprastam šventumo jausmui, kad istorija ir jos patyrimai gali sujungti kartas – buvusius, esančius ir būsiančius. Lapkričio 27 d. Jurbarko rajono savivaldybėje vykusiame susitikime Pėsčiųjų žygių asociacijos, Jurbarko rajono savivaldybės, VšĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro“, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinksio teatro, Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyriaus atstovai bei Skirsnemunės ir Girdžių seniūnijų seniūnai aptarė organizacinius šio žygio klausimus.

 

Projekto „Partizanų Lietuva“ VIII-asis žygis Skirsnemunėje startuos 10.00 val. Numatoma žygeivių registracijos vieta – Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus salė. Iš Skirsnemunės dalyviai žygiuos iki Pažėrų koplytėlės esančios Pažėrų kaime, Girdžių seniūnijoje, kur juos pasitiks Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro aktoriai. Būtent jie atkurs ir įkūnys istorines to meto asmenybes – aštuonis Lietuvos partizanų vadus. Žygeiviai turės galimybę stebėti teatralizuotą šių aktorių pasirodymą, kartu su jais papietauti, nusifotografuoti ir partizanų dainų pasiklausyti, kurias atliks Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“. Tačiau, tai tik pirmoji žygeivių stotelė, nes vėliau žygis apjungs autentiškus partizanų bunkerius, esančius Šimkaičių ir Pavidaujo miškuose. Finišas numatomas prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos prezidiumo pirmininko, generolo Jono Žemaičio-Vytauto vyriausiosios vadavietės.

 

Taigi, jei norite kartu saugoti laisvės kovų atmintį, sužinoti dar nežinomų ir negirdėtų pasakojimų apie partizanus, jų ryšininkus bei rėmėjus, išgirsti partizanų dainų – visus kviečiame dalyvauti pažintiniame žygyje. Dalyvių amžius – neribojamas. Turėsite galimybę pasirinkti, kokį atstumą norėsite įveikti. Numatoma, kad trumpesnis maršrutas sieks iki 20 km, ilgesnis – iki 30 km. Nors nuo gruodžio 10 d. internetu bus vykdoma išankstinė dalyvių registracija, norintys galės užsiregistruoti ir žygio dieną (gruodžio 22 d.). Svarbiausi daiktai, kuriuos reikėtų turėti su savimi žygio metu – atšvaitai, liemenės, žibintuvėlis, higienos bei kitos priemonės, kurių kiekvienam iš Jūsų gali prireikti.    

 

Projekto „Partizanų Lietuva“ VIII-ojo žygio Jurbarko rajone programa dar derinama, tačiau jau artimiausiu metu bus pristatyta visuomenei.

 

 

 

 

Lapkričio 27 d. Jurbarko rajono savivaldybėje vykusiame susitikime Pėsčiųjų žygių asociacijos,
 Jurbarko rajono savivaldybės, VšĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro“,
 Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinksio teatro,
 Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyriaus atstovai bei Skirsnemunės ir Girdžių seniūnijų seniūnai
 aptarė organizacinius šio žygio klausimus.

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas 

 

 

 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 

 
Administracijos direktorė

 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.