Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
SKALVIJOS NAMAI TAPO SAVIVALDYBĖS ĮSTAIGA
2019-01-04  
  

Jurbarko rajone su oficialiu vizitu sausio 4 d. lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, ministro vyriausioji patarėja bendradarbiavimo su savivaldybėmis klausimais Daina Urbonaitienė ir ministro patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaitė. 


Ministro ir jo komandos narių vizitas prasidėjo nuo apsilankymo Skalvijos namų bendruomeniniuose vaikų globos namuose Smalininkuose. Ministerijos atstovai bendravo su vaikais ir darbuotojais, apžiūrėjo ir įvertino jų gyvenimo sąlygas. Ministras džiaugėsi jaukia šių namų aplinka, geromis gyvenimo sąlygomis, šiltu bendruomenės požiūriu bei išreiškė viltį, kad čia vaikai įgis daugiau gyvenimo šeimoje patirties, ateityje gebės pasirūpinti savimi. 2016 m. kovo 22 d. Smalininkuose atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai buvo vieni iš pirmųjų šalyje pradėjus įgyvendinti perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų pertvarką.

 

Ministerijos atstovus lydėjo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė, Skalvijos namų direktorius Nerijus Jarilinas bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tauragės regiono Pertvarkos procesų ekspertė Marijona Janavičienė.

 

Vėliau delegacijos nariai, lydimi kunigo Mindaugo Kairio, apžiūrėjo šalia Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčios baigiamą įrengti pastatą, kuriame planuojama įsteigti bendruomeninius vaikų globos namus. Kunigas Mindaugas Kairys svečius informavo, kad pastato statybos darbai atliekami iš privačių rėmėjų lėšų, o prie jo sutvarkymo savanorišku darbu prisidėjo ir jaunimas iš Vokietijos. Apžiūrėję patalpas susirinkusieji kalbėjo apie veiklas socialinių paslaugų teikimo šeimoms ir vaikams srityje, diskutavo apie bendradarbiavimo svarbą su nevyriausybinėmis organizacijomis teikiant socialines paslaugas bendruomenėje.

 

Jurbarko rajono savivaldybėje įvyko oficialus Skalvijos vaikų globos namų savininko teisių ir pareigų perdavimo-priėmimo akto pasirašymas tarp Jurbarko rajono savivaldybės ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šios įstaigos teisių ir pareigų perėmimui iš ministerijos 2018 m. kovo 29 d. posėdyje pritarė Jurbarko rajono savivaldybės taryba (2018 m. kovo 29 d. pranešimas spaudai)

 

„Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų pertvarka savo apimtimi ir reikšme prilygsta apskričių reformai 2010 metais. Jurbarko rajono savivaldybė yra pavyzdys kitoms savivaldybėms, kurioms ankščiau ar vėliau teks prisiimti jų teritorijos gyventojams būtinas teikti socialinės globos ir rūpybos paslaugas, kurios kol kas priklauso ministerijai“, – akcentavo ministras Linas Kukuraitis.

 

Nuo 2019 m. sausio 2 d. Skalvijos vaikų globos namai pervadinti į „Skalvijos namai“. Šios įstaigos administracija įsikurs Jurbarko rajono savivaldybei priklausančiame pastate Lauko g. 17-1A, Jurbarke. Kol bus atlikti šių patalpų remonto darbai, šiems darbuotojams laikinai suteiktos patalpos, esančios Dariaus ir Girėno g. 120A, Jurbarke.

 

„Mažėjant Lietuvoje gyvenančių žmonių skaičiui, kiekvienas vaikas yra svarbus, todėl tinkamų sąlygų jam sudarymas ir išsaugojimas kuo arčiau bendruomenės yra ir bus mūsų bendras tikslas. Savivaldybė perėmusi šią įstaigą savo nuosavybėn toliau dės pastangas siekiant plėsti ir kitų Jurbarko rajono gyventojams reikiamų socialinių paslaugų spektrą. Tikimės, kad Skalvijos namai bus puikus to pavyzdys“, – pažymėjo meras Skirmantas Mockevičius perduodamas savivaldybės biudžetinės įstaigos Skalvijos namų įregistravimo dokumentus jų direktoriui Nerijui Jarilinui.

 

Po dokumentų pasirašymo ir perdavimo, ministerijos ir savivaldybės atstovai atsakė į žurnalistų pateiktus klausimus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas

 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorė

 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.