Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
SAVIVALDYBĖJE LANKĖSI JAV BALTIMORĖS LIETUVIŲ TAUTINIŲ ŠOKIŲ GRUPĖ „MALŪNAS“
2018-07-11  
  

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu, liepos 9 d. savivaldybėje lankėsi Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ dalyvė, Jungtinių Amerikos Valstijų Baltimorės lietuvių tautinių šokių grupė „Malūnas“, vadovaujama iš Jurbarko krašto kilusios Eglės Baublytės. Moteris jau ilgą laiką gyvena Baltimorėje, aktyviai dalyvauja Baltimorės lietuvių namų veikloje.


Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius svečiams pristatė Jurbarko rajoną, apžvelgė demografinę jo situaciją, papasakojo apie gražiausius mūsų krašto perlus – Raudonės ir Panemunės pilis. Meras taip pat informavo apie artimiausius savivaldybės planus turizmo poreikiams pritaikyti Raudonės pilį, supažindino su Jurbarke įgyvendinamu Sinagogų aikštės memorialo projektu, skirtu Jurbarko miesto žydų bendruomenės atminimui įamžinti, prisiminė iš mūsų krašto kilusį legendinį Amerikos populiariųjų dainų atlikėją, Brodvėjaus miuziklo ir Holivudo kino aktorių, radijo šou laidų vedėją Alą Jolsoną, kuris 1894 m. emigravo į JAV, Vašingtoną bei Jurbarko garbės pilietį, Jungtinių Amerikos Valstijų senatorių Richardą Durbiną.

 

Susitikime dalyvavęs Baltimorės lietuvių namų prezidentas Rytis Grybauskas supažindino su šių namų veikla. Baltimorėje ir jos apylinkėse lietuvių išeiviai pradėjo kurtis dar XIX amžiaus antrojoje pusėje, o šio amžiaus pabaigoje pradėtos steigti pirmosios lietuviškos organizacijos. 1914 metais įkurti Baltimorės lietuvių namai visą pastarąjį šimtmetį yra svarbiausias lietuviškos veiklos, kultūros ir paveldo puoselėjimo židinys Merilando valstijoje. Čia buvo įkurtas tautinis knygynas, iki šiol tebedirba Lietuvos istorijos muziejus, rengiami lietuviški teatro, operos, dainų ir šokių pasirodymai, vyksta parodos, lietuvių bendruomenės renginiai, minimos Lietuvos valstybės šventės.

 

Šokių kolektyvo nariai papasakojo apie savo gyvenimą ir veiklą, ryšius su Lietuva gyvenant užsienyje, džiaugėsi galimybe Dainų šventės metu susitikti su lietuviais iš kitų pasaulio šalių ir kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“. Pasak jų, Lietuva yra labai graži šalis, o joje gyvenantys žmonės kantrūs, gerai moka anglų kalbą. Svečius itin domina mūsų šalies istorija.

 

„Labai tikiuosi, kad kada nors Jūsų šokių grupė „Malūnas“ šoks ir Jurbarko krašto šventėje. Dėkoju Jums už lietuvių kultūrinių vertybių puoselėjimą ir džiaugiuosi, kad siekiate lietuvybę perduoti jaunajai kartai. Jūsų pastangų dėka auga atsakinga ir ryšio su Tėvyne nepraradusi jaunoji karta“, – baigdamas susitikimą sakė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

 

 

 

 

 

 


Tarybos ir mero sekretoriatas

 

 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.