Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
ADOMAS KULIKAUSKAS – KONKURSE „EURODEBATAI“ ATSTOVAUS JURBARKUI!
2017-11-09  
  

Lietuvoje startavo didžiausio individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai, kuriuose vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuoja apie tai, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje. Renginiai vyks daugiau nei dvidešimtyje Lietuvos miestų iki lapkričio 24 d. „Eurodebatuose“ lapkričio 8 d. dalyvavo trys Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos dvyliktokai – Meda Mačiulaitytė, Gabija Maksvytytė ir Adomas Kulikauskas. Renginyje jie pristatė savo parengtas trijų minučių trukmės kalbas tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“.


Po kiekvieno dalyvio kalbos vyko 3 minučių trukmės klausimų ir atsakymų sesija, per kurią kiti debatų dalyviai galėjo užduoti klausimus prieš tai kalbėjusiam debatų dalyviui. Antrajame etape dalyviai turėjo sureaguoti į kitų dalyvių kalbas ir pasisakymus (1 minutė). Po visų dalyvių kalbų, klausimus debatininkams uždavė konkurso komisija ir žiūrovai. Trečiajame etape dalyviai turėjo apibendrinti savo poziciją ir idėjas (1 minutė). „Eurodebatų“ kalbas vertino ir nugalėtoją rinko komisija (70% galutinio balo vertės) bei renginio žiūrovai (30% galutinio balo vertės).

 

Įvertinę dalyvių idėjas, jų originalumą ir pagrįstumą, gebėjimą užduoti taiklius klausimus kitiems pašnekovams ir reaguoti į jų idėjas, išraiškingą ir įtaigų idėjų bei argumentų dėstymą renginio organizatoriai ir komisija, kurią sudarė Jurbarko rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai – Liudmila Norkaitienė (pirmininkė) ir Laura Molčankinaitė bei savivaldybės atstovai – mero pavaduotojas Saulius Lapėnas ir Jaunimo reikalų koordinatorius Lukas Bakšys, nugalėtoju paskelbė Adomą Kulikauską.

 

„Eurodebatai „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“ manęs nenuvylė, nes kol bus tokių asmenybių kaip Meda, Gabija ir Adomas, gebančių kritiškai ir analitiškai vertinti mus supantį informacijos srautą – Lietuva nepristigs mąstančių žmonių, o tai reiškia, kad nebūsime lengvai apgaudinėjami, įtakojami nuomonių apie nuomones, neprarasim gebėjimo kritiškai analizuoti įvykius, rasti patikimus šaltinius ir atskirti pelus nuo grūdų!“, – pastebėjo Saulius Lapėnas.  

 

Būtent Adomas dalyvaus konkurso finale Vilniuje, kuris vyks gruodžio 11 d. Nacionalinio „Eurodebatų“ konkurso nugalėtojai bus apdovanoti kvietimais į festivalį „Login 2018“ bei pagrindiniu prizu – kelione į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

 

„Eurodebatus“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai, bendradarbiaudami su Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijomis, žurnalu „IQ“, „Humoro klubu“ ir festivaliu „Login“.

 

 

 

 

 

  

 

Organizatorių nuotr.

 

 

 

 

 

 

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams 
 
Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.