Jurbarko rajono savivaldybė - Dalyvavimas programose ir projektuose

Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27280102030405
Vasaris
    2017     

 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams

Dalyvavimas programose ir projektuose

 

KVIETIMAS TEIKTI NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMAS 2017 M.

Kviečiame Neformaliojo vaikų švietimo teikėjus akredituoti neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) programas. NVŠ programų teikėjai, kurių programų akreditacija baigiasi 2017 m. gegužės mėnesį, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui praneša raštu iki 2016 m. gruodžio 23 d., ar programa bus įgyvendinama.

NVŠ teikėjai, kurių programų akreditacija pasibaigs 2016 m. gruodžio 31 d., kartu su  prašymu teikia kitus dokumentus, kurie nurodyti Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2016 m. sausio 28 d. sprendime Nr. T2-20 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės administracijos neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (sprendimą galima rasti /index.php?-2112400374), iki 2016 m. gruodžio 23 d. 12.00 val. su lydraščiu Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui (adresu Dariaus ir Girėno g. 96, Jurbarkas).

Dėl paraiškų pildymo ir kitais organizaciniais klausimais konsultuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyrius  vyriausioji specialistė Zita Tytmonienė, el.  zita.tytmoniene@jurbarkas.lt, tel.  8 (447) 70 193.

Dėl registracijos ŠMIR ir KTPRR konsultuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Grigucevičienė el. p. genovaite.griguceviciene@jurbarkas.lt, tel. 8 (447) 70 195.

Akredituotos programos 2017 metais bus vykdomos tik tuomet, jeigu Lietuvos Respublikos biudžete ar kituose projektuose  bus numatytos lėšos Neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti.

 

 

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO TEIKĖJAI NEGALI REIKALAUTI  MOKESČIO IŠ TĖVŲ

 Neformaliojo švietimo krepšelis bus finansuojamas nepertraukiamai, iš tėvų negali būti reikalaujama iki šiol nemokėto mokesčio už vaikų lankomus būrelius.

 Kovo pabaigoje Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatyta, kad neformaliojo švietimo krepšelis nuo balandžio 1 d. bus finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

 „Nepaisant to, kad nuo balandžio 1 d. keičiasi neformalaus švietimo krepšelio finansavimo šaltinis, daugiau niekas nesikeičia – savivaldybės ir toliau gaus lėšas šiam krepšeliui ir atsiskaitys su paslaugos teikėjais. Nerimauti tikrai nereikia. Krepšelis kaip buvo, taip ir bus“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

 Savivaldybės, pasikeitus finansavimo šaltiniui, gaus tą pačią lėšų sumą, kokia ir buvo numatyta  2016 metams ir vaikai dėl keičiamo finansavimo šaltinio nenukentės. Liks ta pati rekomenduojama krepšelio suma –15 eurų. Ji  gali svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui  galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. Krepšelio dydis gali  kisti atsižvelgus į būrelius lankančių mokinių skaičių savivaldybėje – tai nustato pati savivaldybė.

 Švietimo ir mokslo ministerija buvo gavusi signalų, kad švietimo teikėjai, neformalaus vaikų švietimo veiklas iki šiol vykdę tikslinėmis krepšelio lėšomis, nuo balandžio mėnesio ima rinkti pinigus iš tėvų. Tėvai, gavę tokius prašymus, turėtų informuoti savivaldybę ir ministeriją.

 Ministrė A. Pitrėnienė pabrėžia, kad pradėjus vaikui lankyti būrelį, tėvai pasirašė sutartį su švietimo teikėjais. Sutartyje numatyta, ar pasirinktas būrelis visiškai finansuojamas krepšelio lėšomis, ar būrelio kaina viršija krepšelyje numatytą sumą ir tėvams reikia padengti skirtumą. Jei skirtumas yra, sutartyje fiksuota konkreti suma. Jokių papildomų mokesčių nuo balandžio 1 d. nebuvo įvesta ir būrelių organizatoriai negali reikalauti daugiau, nei numatyta anksčiau pasirašytoje sutartyje.

 Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į savivaldybes, paaiškindama perėjimą prie naujo finansavimo šaltinio ir prašydama dar kartą informuoti neformaliojo švietimo teikėjus, jog neformaliojo švietimo krepšelio finansavimas nenutrūksta. Taip pat vyko ministerijos ir visų savivaldybių švietimo padalinių vadovų susitikimas, kuriame buvo aptarti klausimai dėl neformaliojo švietimo.

 Primename, kad neformaliojo švietimo krepšelis įvestas 2015 m. spalį. Šiemet juo naudojasi 73 tūkst. mokinių, arba 15 tūkst. daugiau negu pernai. Atsirado 2,5 tūkst. naujų būrelių, kuriuos siūlo per 1,2 tūkst. teikėjų.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

 

 

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO TEIKĖJAMS

Švietimo  teikėjai atitinkantys numatytus reikalavimus ir siekiantys gauti lėšų NVŠ programai (-oms), iki 2016 m. vasario 3 d. teikia dokumentus Savivaldybės administracijos Švietimo skyriui:

1. užpildytą NVŠ programos atitikties reikalavimams paraiškos formą pagal ŠMM tvarkos aprašo 1 priedą;

2. laisvieji mokytojai dar ir – užpildytą laisvojo mokytojo duomenų registravimo kortelę;

3. registracijos juridinių asmenų registre pažymėjimo (jei teikėjas – juridinis asmuo), verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymos (jei teikėjas – fizinis asmuo) kopiją ar išrašą;

4. nuostatų, įstatų ar kito dokumento, kuriame įteisinta švietimo veikla, kopiją ar išrašą (jei teikėjas – juridinis asmuo) arba dokumento (-ų), kuris (-ie) pagrindžia, kad NVŠ teikėjas turi teisę dirbti neformaliojo švietimo mokytoju, kopiją (-as) ar išrašą (-us) (jei teikėjas – fizinis asmuo).

5. NVŠ programos atitiktį reikalavimams iki  02-08 įvertina komisija.

6. Komisija teikia programų sąrašą tvirtinti direktoriui.

7. Direktorius priima sprendimą dėl programų atitikties.

8. Per 3 darbo dienas Švietimo skyriaus registrų tvarkytojas pažymi programos atitiktį.

9. Informacija apie teigiamai įvertintas programas paskelbiama Savivaldybės administracijos interneto svetainėje kartu su kvietimu registruoti vaikus tik  į vieną pasirinktą programą.

 

 

2016 m. Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo dokumentai 

NAUJŲ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMŲ TEIKĖJŲ JURBARKO  RAJONO SAVIVALDYBĖJE VEIKSMAI 

Jurbarko rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo programų stebėsenos tvarkos aprašas

Jurbarko rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo programų, kurios atitinka nustatytus reikalavimus ir bus finansuojamos iš neformaliojo vaikų švietimo lėšų, sąrašas 

Jurbarko rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašas 

 

LR Švietimo ir mokslo ministro įsakymas dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo

Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašas

1 priedas - NVŠ programos atitikties reikalavimams paraiškos forma 

2 priedas - NVŠ programos atitikties reikalavimams vertinimo forma

3 priedas - NVŠ lėšų panaudojimo ataskaita

 

Jurbarko rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo 2015 metais tvarkos aprašas T2-223

Higienos norma neformaliajame švietime

Turistinių renginių oranizavimo tvarkos aprašas

 

DOKUMENTAI, KURIUOS TURI NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO ORGANIZATORIAI

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMŲ, KURIOS ATITINKA NUSTATYTUS REIKALAVIMUS IR BUS FINANSUOJAMOS IŠ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ, SĄRAŠAS

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ, PATVIRTINTOMS AKREDITUOTOMS PROGRAMOMS, PASKIRSTYMAS

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMAS 2016 METAIS JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS RUGSĖJO-GRUODŽIO MĖN. GRAFIKAS

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMAS 2016 METAIS JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS LAPKRIČIO-GRUODŽIO MĖN. GRAFIKAS 

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMŲ, KURIOS ATITINKA NUSTATYTUS REIKALAVIMUS IR BUS FINANSUOJAMOS IŠ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ, SĄRAŠAS 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2017-02-23 09:38:00

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorės pavaduotojas
Viktoras Ganusauskas
trečiadieniais 10-12 val.

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.