Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
JURBARKO RAJONO LIGONINĖS UŽDAROMŲ LIGONINIŲ SĄRAŠE NĖRA
2018-07-11  
  

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu liepos 10 d. Jurbarke lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga. Vizitas pasidėjo nuo susitikimo su medikais VšĮ Jurbarko ligoninėje, kur ministras išgirdo labai konkrečius klausimus dėl Jurbarko rajono sveikatos priežiūros paslaugų kokybės, prieinamumo, slaugos ir ambulatorinių paslaugų plėtros, atlyginimų didinimo gydytojams ir slaugytojams, elektroninės sveikatos paslaugų ir jų plėtros, jaunų gydytojų trūkumo regiono ligoninėse.


Medikų teigimu, pasigirdę teiginiai dėl rajoninių ligoninių uždarymo, finansavimo mažinimo ir be jokio pagrindo eskaluojamos abejonės dėl regioninėse ligoninėse teikiamų nekokybiškų paslaugų „kelia neigiamą tiek medikų bendruomenės, tiek visuomenės reakciją“. Medikų bendruomenės nariai išsakė savo norą dalyvauti sprendimo priėmimo procese ir diskusijose dėl sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkymo šalyje. Ministras atsakė, kad tai daroma kalbantis su medikų interesus atstovaujančiomis asocijuotomis struktūromis.

 

Nors medikai ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pasiūlė įstatymus, susijusius su sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkymu, detaliau išanalizuoti Tauragės regiono plėtros tarybos posėdžiuose, kur iki šiol informacija apie planuojamą sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkymą nebuvo pristatyta, tačiau tai ministrui nepasirodė priimtina.

 

„Vizito tikslas buvo, kad Jurbarko medikų bendruomenės ir visuomenės atstovai tiesiogiai iš paties ministro lūpų išgirstų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos poziciją dėl numatomų tolimesnių veiksmų, įgyvendinat Sveikatos įstaigų tinklo reformą, kuriai pradžią davė Lietuvos Respublikos Seimas, priimdamas visą eilę įstatyminių aktų. Taip pat tikėjomės gauti konkrečią informaciją apie viešumoje girdėtus ir matytus teiginius dėl teikiamų medicininių paslaugų kokybės ar dėl neefektyviai dirbančių ligoninių, nes tai neramina Jurbarko krašte dirbančius medikus ir gyventojus. Nors į daugelį susitikimuose keltų klausimų nebuvo konkrečių atsakymų, tačiau galima konstatuoti, kad Jurbarko rajono ligoninės uždaromų ligoninių sąraše nėra, kaip nėra ir paties sąrašo! Savivaldybė naudos visas galimybes ir priemones, kad Jurbarko krašto gyventojai gautų sveikatos priežiūros paslaugas kokybiškas, laiku ir kuo didesnį paslaugų spektrą“, – konstatavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius po įvykusių susitikimų ir pokalbių su ministru.

 

2018 m. liepos 10 d, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasikonsultavusi su medikų atstovais, konstitucinės teisės specialistais ir už sveikatos apsaugą atsakingais politikais, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti 7 įstatymus, susijusius su gydymo įstaigų pertvarka. Tai – Sveikatos priežiūros įstaigų, Sveikatos sistemos, Visuomenės sveikatos priežiūros, Vietos savivaldos, Medicinos praktikos, Viešųjų įstaigų ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisos.

 

„Šalies vadovė gydymo įstaigų pertvarką laiko gyvybiškai būtina, nes sveikatos priežiūros sistema yra neefektyvi, brangi ir negarantuoja gydymo kokybės. Lietuvos gyventojų gyvenimo trukmė Europoje yra trumpiausia, o mirtingumas – vienas didžiausių. Valstybė vis dar išlaiko 130 ligoninių, iš kurių net trečdalis yra nuostolingos. Šiandien gydymo įstaigose turime net 35 proc. daugiau lovų negu ES vidurkis, tačiau kas trečia jų rajonuose yra tuščia“, – rašoma Prezidentūros pranešime spaudai. Reaguodamas į tokius Prezidentės veiksmus, ministras A. Veryga žadėjo prie šio klausimo sugrįžti Seimo rudens sesijoje.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas

 

 

 

                  

 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.