Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
GYVENTOJAMS PRISTATYTI RAUDONĖS IR PANEMUNĖS PILIŲ PARKŲ TVARKYMO PROJEKTAI
2019-05-16  
    Gegužės 13 d. visuomenei buvo pristatyti Raudonės ir Panemunės pilių parkų rekonstrukcijos projektai. Norima, kad šie sutvarkyti parkai taptų patraukliais turizmo objektais ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

 

Susitikimo su bendruomene Raudonėje metu dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Daivaras Rybakovas, vyr. architektė Gražina Gadliauskienė, Infrastruktūros ir turo skyriaus vedėja Jolanta Šeflerienė, Infrastruktūros ir turo skyriaus vyr. inžinierė Jurgita Bosikienė, Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas. Projektą pristatė UAB „Enera“ vadovė Irena Sakalauskaitė bei architektės Nijolė Kazakevečiūtė ir Audra Lainauskaitė.


Šiuo projektu siekiama išsaugoti Raudonės rezidencinės pilies parko vertingąsias savybes ir sudaryti sąlygas visuomenei pažinti ir naudotis parko vertybėmis. Projekte numatoma kaip sutvarkyti želdynus, atnaujinti takelius ir medžių alėjas, įrengti poilsio ir mašinų parkavimo aikšteles. Taip pat bus siekiama atverti pilies vaizdą nuo kelio Kaunas–Jurbarkas. Norima atskleisti dviejų apžvalgos aikštelių vaizdinį į Nemuno pusę, įrengiant parterą pietinėje pilies šlaito pusėje ir ten įrengti apšvietimą. Buvusią futbolo aikštelę norima pritaikyti renginiams, kampuose įrengiant keturias pavėsines su apšvietimu. Taip pat Raudonės parko plane numatyta įrengti ir vaikų žaidimo aikšteles.


Kitas parkas, kuriame vykdomas rekonstrukcijos projektas – Panemunės pilies parkas. Nors šio parko teritorija priklauso Vilniaus dailės akademijai, vadovaujantis su Vilniaus dailės akademija sudaryta jungtinės veiklos (partnerystės) sutartimi Jurbarko rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Panemunės pilies parko tvarkymas ir pritaikymas lankymui“, kuris iš dalies finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų Investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-APVA-V-016 „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“. 


Panemunės pilies parko rekonstrukcijos projekto pristatyme dalyvavo Vilniaus dailės akademijos atstovė Vidutė Povilauskaitė, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos infrastruktūros ir turto skyriaus vedėja Jolanta Šeflerienė, Pilies seniūnaitė Genovaitė Babonienė, Skirsnemunės seniūnijos seniūnas Aidas Mozūraitis, Pilies I kaimo bendruomenės pirmininkė Ramutė Matijošaitienė bei Pilies I kaimo gyventojai, kurie domisi būsimais parko pokyčiais. Techninio projekto rengėjas – UAB „Enera“. Architektė Irena Sakalauskaitė pristatė parko techninius sutvarkymo projekto sprendinius. Daug dėmesio buvo skiriama Panemunės parko dendrologiniams tyrimams ir aplinkos želdinių tvarkymui. Lankytojų patogumui suprojektuotos automobilių stovėjimo aikštelės, pasiūlyti sprendimai kaip išvengti automobilių susigrūdimo prie Panemunės pilies, nukreipiant automobilių eismą ratu. Parke bus atnaujinti jau esami takai, bei įrengiami nauji. Suprojektuotas dalies takų apšvietimas bei numatomos vietos atokvėpiui. Norintys ilgiau pasivaikščioti po renesanso stiliaus rezidencinės pilies parką, galės laiptais pakilti į Kalviniškio kalną ir nusileidus laiptais nuo kalno šiaurės rytiniu šlaitu apeiti didžiausią Panemunės pilies tvenkinį. Numatoma, jog parką papuoš dvaro laikų stiliaus pavėsinė ir bus įrengta renginiams skirta vieta.


Abiejų parkų sutvarkymo projektus numatyta įgyvendinti iki 2020 metų. 
 Tarybos ir mero sekretoriatas

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorė

 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.