Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
BERLYNO LICHTENBERGO RAJONAS – PATIKIMAS JURBARKO RAJONO PARTNERIS
2017-11-14  
  

Jurbarko rajono savivaldybės ir Berlyno Lichtenbergo rajono (Vokietija) bendradarbiavimas tęsiasi jau 14 metų. 2003 metais pasirašytoje sutartyje nutarta bendradarbiauti verslo, kultūros, švietimo srityse bei jaunimo užimtumo klausimais. Skirtingai nuo kitų bendradarbiaujančių šalių, sutartis su Berlyno Lichtenbergo rajonu atnaujinama kas dveji metai.


Pagrindinės Jurbarko rajono savivaldybės ir Berlyno Lichtenbergo rajono (Vokietija) bendradarbiavimo gairės 2018–2020 metais buvo aptartos Jurbarko krašto šventės metu (rugpjūčio 25 d.). Vinco Grybo memorialiniame muziejuje vykusiame susitikime dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, miestų partnerių delegacijos iš Berlyno Lichtenbergo (Vokietija), Crailsheimo (Vokietija) ir Ryno (Lenkija). Susitikime Berlyno Lichtenbergo rajono savivaldybės tarybos narys Wilfriedas Nünthelis perdavė Jurbarko rajono savivaldybės vadovams mero Michaelio Grunsto kvietimą atvykti į Vokietiją ir pasirašyti tolimesnio bendradarbiavimo susitarimą. 2017 m. spalio 26 d. susitarimui pritarė Jurbarko rajono savivaldybės taryba.

 

Berlyno Lichtenbergo rajono mero Michaelio Grunsto kvietimu lapkričio 9–12 dienomis Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir administracijos direktorė Vida Rekešienė lankėsi Vokietijoje. Lapkričio 10 d. Berlyno Lichtenbergo rajono rotušėje buvo pasirašytas šio rajono bei Jurbarko rajono savivaldybės susitarimas dėl bendradarbiavimo 2018–2020 metais. Susitarimą pasirašė Berlyno Lichtenbergo rajono meras Michaelis Grunstas ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Sutarta bendradarbiauti šiose srityse: jaunimo ir socialinių klausimų, švietimo, kultūros ir sporto (meras Skirmantas Mockevičius perdavė Viešvilės pagrindinės mokyklos pasiūlymą bendradarbiauti su viena iš Berlyno mokyklų), ekonomikos ir turizmo, bendrų ES projektų inicijavimo ir rengimo, savivaldybių tarnybų bendradarbiavimo. Viso vizito metu ypač didelis dėmesys buvo skirtas siekiui plėtoti ekonominį bendradarbiavimą, kadangi Berlyno Lichtenbergo rajono vadovai yra gana išsamiai susipažinę su Jurbarko rajono situacija ir yra pasirengę tarpininkauti ieškant verslo ryšių.

 

Iškilmingos ceremonijos metu bendradarbiavimo susitarimą pasirašė ir Berlyno Lichtenbergo rajono partneriai iš Austrijos – Vienos Margareten rajono merė Susanne Schaefer-Wiery.

 

Berlyniečiai jurbarkiečius bei svečius iš Austrijos supažindino su sėkmingai veikiančiais verslo projektais: vandens parko bei gyvenamųjų namų kvartalo projektu Rumelsburgo įlankoje, Karlshorsto hipodromu, Friedrichsfeldės pilimi Tyrparke, meno studija „Heikonauten“. Savivaldybių merai susitiko su verslininkų organizacijų BVMW vadovu Paulu Rehfeldu. Susitikimo metu meras Skirmantas Mockevičius išsamiai supažindino su Jurbarko rajono verslo situacija bei investavimo galimybėmis ir pakvietė Paulą Rehfeldą atvykti į Jurbarką. Preliminariai sutarta, jog vizitas galėtų įvykti 2018 metų pavasarį.

 

Paskutinę vizito dieną lietuvių ir austrų delegacijos kartu su Berlyno Lichtenbergo rajono savivaldybės vadovais dalyvavo rytinės Berlyno dalies įmonių vadovų labdaros vakare, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos jaunimo organizacijoms remti.

 

 

 

SUSITARIMAS DĖL BENDRADARBIAVIMO 2018–2020 METAIS (atsisiųsti)

 

 

  

Nuotraukoje iš kairės:
 Berlyno Lichtenbergo (Vokietija) rajono savivaldybės miestų partnerių ir ES reikalų patikėtinė Karina Ursula Strumpf,
 Berlyno Lichtenbergo (Vokietija) rajono savivaldybės tarybos narys Wilfriedas Nünthelis,
 Berlyno Lichtenbergo rajono meras Michaelis Grunstas,
 Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius,
 vertėja Vida Paškauskienė,
 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. 

 

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas
 

 

 

 

 

 
 
Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.