Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
JURBARKO RAJONE VIEŠĖJO LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKAS VIKTORAS PRANCKIETIS
2018-10-09  
  

Spalio 8 d. Jurbarko rajone lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Seimo pirmininko vizitas prasidėjo Raudonės pilyje, kur vyko darbinis susitikimas su Jurbarko rajono savivaldybės vadovais. Susitikime su savivaldybės meru Skirmantu Mockevičiumi ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Dariumi Juodaičiu taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko padėjėja Karolina Samsonova, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Rūta Miliūtė ir Ričardas Juška, Raudonės seniūnijos seniūnas Česlovas Meškauskas.


Susitikime Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius kalbėjo apie Raudonės pilies pritaikymą turizmo poreikiams, vidaus vandens kelio Nemuno upe reikšmę ir įtaką Jurbarko krašto vystymuisi, atkreipė dėmesį į nesprendžiamą problemą dėl savivaldybės teisės disponuoti mieste esančiais žemės sklypais, aptarė socialines problemas bei pristatė Jurbarke kuriamo Sinagogų aikštės memorialo projektą.

 

Kalbėdamas apie Raudonės pilies kompleksą meras pabrėžė, kad svarbu rasti investuotoją. Meras tikisi, kad Raudonės pilyje bus sukurta 30-40 darbo vietų ir ji taps didžiuliu traukos centru Lietuvos bei užsienio turistams, o Raudonės bendruomenei bus sudaryta galimybė pilyje rengti bendruomenės šventes. Savivaldybės vadovas taip pat informavo, kad kol bus ieškomas investuotojas, pilį ir šalia jos esantį parką, prižiūrės ir eksploatuos Raudonės seniūnija.

 

Mero teigimu, Jurbarko krašto investicinis patrauklumas neabejotinai išaugtų, jei nuolat būtų užtikrinamas vandens gylis Nemuno upėje, kuris būtinas tiek pramoginių laivų navigacijai, tiek krovinių plukdymui. Mero nuomone, šis klausimas turėtų būti nagrinėjamas Vyriausybės lygmeniu.

 

Pokalbyje su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu savivaldybės vadovas informavo, kad Jurbarko mieste yra suformuota ir suderinta 18 žemės sklypų potencialių investuotojų paieškai ir pritraukimui. Šis darbas užtruko daugiau kaip pusantrų metų, tačiau išlieka sunkumai perimant minėtus sklypus, nes reikalinga tiksliai įvardinti kas juose bus daroma. Tikslios informacijos apie būsimus investuotojus ir jų veiklą konkrečiame sklype savivaldybė neturi ir iš anksto pateikti negali.

 

Seimo pirmininkas turėjo galimybę įsitikinti, kad jurbarkiečiai itin saugo savo istorinę praeitį. Meras papasakojo svečiams apie Jurbarke gyvenusią gausią žydų bendruomenę, apie jurbarkiečius karo metais gelbėjusius žydus, pristatė jų atminimui įamžinti kuriamo Sinagogų aikštės memorialo projektą. Memorialas skulptūrine prasme yra baigtas, tačiau dar laukia raidžių kalimas, žemės darbai, gerbūvio tvarkymas, montavimas, apšvietimas. Pristatęs projektą, meras pakvietė Seimo pirmininką į šio paminklo atidengimo ir pristatymo visuomenei ceremoniją, kuri vyks 2019 metų liepos mėnesio 12 dieną.

 

Po susitikimo su savivaldybės vadovais Seimo pirmininkas ir LR Seimo nariai lankėsi Senovinės technikos muziejuje Smalininkuose, įmonėje UAB „Dainiai“ Jurbarkų seniūnijoje, apžiūrėjo būsimo Sinagogų aikštės memorialo vietą Jurbarko mieste, Kauno gatvėje bei susitiko su Jurbarko bendruomene VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salėje. Seimo pirmininkas supažindino bendruomenės narius su Seimo darbu, papasakojo apie savo, kaip Seimo Pirmininko, veiklą, atsakė į gyventojų klausimus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lrs.lt nuotr. 

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas 

 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.