Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
JURBARKO RAJONO KOLEKTYVAI DALYVAVO LIETUVOS ŠIMTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖJE „VARDAN TOS...“
2018-07-10  
  

2018 m. birželio 30 – liepos 6 d. vyko jubiliejinė dvidešimtoji Lietuvos dainų šventė „Vardan tos…“. Tai – vienas iškiliausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui skirtų renginių, kuriame Jurbarko rajoną atstovavo net 25 kolektyvai, 425 asmenys. Jurbarkiečius šventiniuose renginiuose palaikė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, administracijos direktorė Vida Rekešienė ir jos pavaduotojas Darius Juodaitis.


Liepos 3 d. jurbarkiečiai dalyvavo folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė“, kur nuo ankstaus ryto Bernardinų sode, Pilių teritorijoje muzikavo, šoko ir dainavo per 6 tūkstančius folkloro atlikėjų, vyko amatų, kulinarinio paveldo, kitų tradicijų pristatymai, greta Valdovų rūmų skambėjo senosios karo dainos.

 

Katedros aikštėje vykusioje folkloro dienoje vienu metu sugaudė net 60 varpų – Lietuvos žmogui, dangui ir žemei. Po savo krašto varpą į sostinę buvo pakviestos atgabenti visos šalies savivaldybės. Unikaliems, krašto istoriją menantiems varpams eksponuoti aikštėje buvo pastatyta speciali konstrukcija. Katedros aikštėje, kartu su visos Lietuvos varpais suskambo ir Jurbarko rajono varpas, priklausantis jurbarkiečiui kompozitoriui, populiarios patriotiškos dainos „Žemėj Lietuvos“ autoriui Kęstučiui Vasiliauskui.

 

Tą pačią dieną dalyvauta ir Šv. Jonų bažnyčioje vykusiame kanklių koncerte „Skambėkite, kanklės“, kuris jau šeštą kartą suvienijo per 800 Lietuvos kanklininkų. Kartu muzikavo pedagogai, mokiniai, akademinis jaunimas ir senųjų kanklių entuziastai.

 

Liepos 4 d. Bernardinų sode ir Katedros aikštėje vykusioje teatro dienoje „Sau, tautai, žmonijai“ pagerbtas Mažosios Lietuvos mąstytojas, humanistas, rašytojas Vilhelmas Storostas-Vydūnas – paminėtos jo 150-osios gimimo metinės. Renginyje vaikų ir jaunimo teatrai pristatė poetines kompozicijas „Lietuva, Tėvyne mūsų“, lėlių teatrai vaidino Vydūno dramas, spektaklius pagal jo kūrybą. Vinco Kudirkos ir Simono Daukanto aikštėse, Vilniaus universiteto kiemeliuose, prie Karaliaus Mindaugo paminklo suaugusiųjų mėgėjų teatrai parodė originalius publicistinius vaidinimus, kurių pagrindinis veikėjas – Vydūnas.

 

Tą pačią dieną Kalnų parke skambėjo gražiausios lietuvių liaudies dainos. Čia vykęs ansamblių vakaras „Tėvyne mūsų“ susirinkusiems leido prisiminti seniai primirštus ir išgirsti visiškai naujus kūrinius, kurie buvo specialiai sukurti šiųmetei šventei. Šią programą atliko apie keturi tūkstančiai koncerto dalyvių – dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų ansambliai bei orkestrai, liaudiškos muzikos kapelos, folkloro dainininkai.

 

Liepos 5 d. Lietuvos futbolo federacijos stadione surengta Šokių diena „Saulės rato ritimai", kurios metu jurbarkiečiai kartu su kolektyvais iš visos Lietuvos sukosi spalvingų lietuvių liaudies šokių ritmais. Įvairiaspalviais tautiniais kostiumais pasipuošę šokėjai gausiai susirinkusiems žiūrovams leido grožėtis meistriškais šokių žingsneliais.

 

Tą pačią dieną Vilniaus pramogų arenoje įvyko ir pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“, Dauguma atliktų kūrinių – sukurti šventei. Juos atliko trombonų, būgnininkų, saksofonininkų grupės, vaikų, jaunimo, studentų, profesionalūs kariniai orkestrai, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, svečiai iš Estijos bei Latvijos atkūrė svarbiausius istorinius bei pastarojo laikmečio įvykius.

 

Liepos 6 – Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, jurbarkiečiai kartu su kitų Lietuvos miestų ir regionų atstovais dalyvavo dainų šventės eitynėse. Žmonių juosta iš Katedros aikštės nusidriekė iki Vingio parko, kuriame vyko svarbiausias baigiamasis šventės renginys – Dainų diena „Vienybė težydi“. Per 12 tūkstančių dainininkų estradoje ir tūkstančiai klausytojų Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių 21 valandą Lietuvos laiku vienijosi šalies himno giedojimui. Kaip ir kasmet, liepos 6-ąją, himnas buvo giedamas ir kituose Lietuvos miestuose bei pasaulio šalyse, kur tik yra lietuvių.

 

Jurbarko rajono savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja visų Lietuvos dainų šventėje dalyvavusių Jurbarko rajono kolektyvų vadovams ir dalyviams už kantrybę, pasiaukojimą ir mūsų krašto kultūros puoselėjimą, kuri yra svarbi ne tik regionų kultūros sklaidai, bet taip pat vienija Lietuvoje gyvenančius bei po pasaulį išsibarsčiusius tautiečius.

 

Liepos 12 d., 10.00 val. Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius kviečia Jurbarko rajono savivaldybės kultūros įstaigų ir meno kolektyvų vadovus, Šimtmečio dainų šventės dalyvius bei koordinatorius į šventės aptarimą, kuris vyks savivaldybės didžiojoje salėje II aukšte adresu Dariaus ir Girėno g. 96, Jurbarkas.

 

Informaciją apie Lietuvos dainų šventėje dalyvavusius Jurbarko rajono kolektyvus rasite: /index.php?1318595015

Katedros aikštėje, kartu su visos Lietuvos varpais suskambo ir Jurbarko rajono varpas: /index.php?1760349116

Daugiau šventės akimirkų rasite: https://www.facebook.com/dainusvente/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gitanos Šulčienės ir Savivaldybės archyvo nuotr. 

 

 

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas

 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.